Microsoft çalışanları Surface'i tanımıyor mu?

Windows 8 haftaya satışa çıkacak ama Microsoft çalışanlarının dünyadan haberi yok gibi...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft Store çalışanları Surface'i tanımıyor

Microsoft, önümüzdeki hafta Windows 8 ve Surface tabletini duyurarak satışa çıkaracak. 26 Ekim'de satışa başlayacak Microsoft mağazaları arasında ABD ve Kanada mağazları da var. Ancak küçük bir sorun var gibi: Mağazaların çalışanları Surface hakkında yeterli bilgiye sahip değiller.

Farklı bölgelerdeki Microsoft Store'larla telefonda görüşen The Verge'ün raporuna göre mağazaların çalışanlarının çoğu Windows 8 ve Windows RT arasındaki farklardan haberdar değil. Bir yetkilinin söyledikleri, bunu kanıtlıyor: "İkisi de hemen hemen aynı, RT'nin biraz daha dokunmatik dostu olmasından başka büyük bir farkları yok." Ancak Windows RT ile Windows 8 arasında önemli bir fark bulunuyor: Windows RT, klasik Windows programlarını çalıştırmıyor; dolayısıyla Surface'de Windows 7'de kullandığınız programları çalıştırmanız mümkün değil.

Microsoft'un eğitimi henüz vermemiş olması ihtimali de var, ancak bizce elini biraz çabuk tutması gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Ben WP Ürünlere pek sıcak bakmıyorum nedense

MS surface ve Windows 8'in tutmayacağını biliyor eğitimi o nedenle vermiyor...

@grezimonk Hahaha komiksin...

@grezimonk Ne alaka :d Bir sürü programın ne sürümü üzerinde çalışıp aygıtlar için operatörler ve diğer donanım sağlayıcıları ile anlaşmalar yapılıyor.Misal ben bunu geçtim kendi mağazasında olan üründen haberdar olmayan ama yere göğe sığdırılamayan Sa mağazamız var.Bence bu eleştiri çok anlamsız.

@grezimonk Mantıksız bi yaklaşım.

taş devrinin "kitabe" diye anılan tabletleri bile bu kadar kalın değiller be :D bravo mic.sft bu yolda devam yakında yok ol da dünya bir özgürleşsin. Linux ve hatta Unix ama sen sınıfta kaldın mic.

@21 Eki 2012 20:07 sanki böyle gelişmiş bi işletim sistemi olan tablet var da konuşuyorsun. bırakın bu linux fanboy ayaklarını. ben de kullandım hiç kullanışlı değil. ubuntu batırmış diğerleri zaten ölüydü.

@21 Eki 2012 22:20 sen ne saçmalıyorsun ubuntu batırdı çünkü gnome 3 için ısrar ediyorlar... bence gnome 3 olmamış... diğer değıtımlarda sorun yok LinuXMint yada mageia dene gör... Pardus dene yada...

@21 Eki 2012 20:07 Microsoft çok kullanılıyor çünkü çok iyi. Linux'un bedava olmasına rağmen Microsoft daha çok kullanılıyorsa daha iyi olduğundandır.

Ta ki açık kaynak kodlu yazılım ile tanışana kadar... Her şey yeniden başladı...

Surface işi de yaş o zaman, Android ve iOS'a bir etkisi olmayacak gibi. Çünkü; eğer Windows'ta çalıştırdığımız programları çalıştıramayacaksak adam gibi bi uygulama mağazası olması lazım. O da yok.

@21 Eki 2012 20:59 işletim sistemi daha çıkmadı bile neyin kafasındasınız siz. bi resmen çıksın da görürüz bi hafta içinde ne kadar uygulama oluyor.

Sen kalk Surface'in pazarlamasına 2 milyar dolar ayır, ama mağazadakilere eğitim verme. Apple'a özenip hem donanım hem yazılım yapacağım de, üstüne Apple gibi mağazalarda özel bölümler açacağım de. Taklit edeceksin madem adam gibi yap. 2milyar doların sadece binde 1'ini eğitime harcasaydın olmaz mıydı? Tipik Microsoft.

eğer onları çalıştırmiyor ise hiçbir esprisi yok bu işin.

Windows RT'de desktop uygulamaları çalışmayacak. Fakat, desktop uygulamaları normal Windows 8'de çalışacak. Windows 8 sürümlü Surface'ler ise yıl sonunda satışa çıkacak diye hatırlıyorum.

Surface = iPad Windows 8 = Mac OS X aslında bu kadar basit...

Bırakın bu fanboyluk ayaklarını Microsoft'un bombası yıl sonunda gelecek Tam Windows 8'li tabletler gelsin ozaman görürüm Android'ide iOs'uda. Unix Linux diye tutturmuş gidiyorsunuz.Windows tek olmak istiyor diyorsunuz şimdi görüyoruz Google her yere giriyor Androidi yaydı Youtube'u aldı Alibaba.com'un OS'unu kurmaya çalışan Acer'ı tehdit etti şimdide hala Android Google diye tutturuyorsunuz Windows batıyormu size allah alla.Windows 8'li tabletler çıksın tüm şirketleri görücez zaten.

Bimeks, teknosa, media mark ve gold mağazalarında da böyle bilgisizlerden çok var.

@infoman bazen teknosadaki çalışanın ürün özelliklerini açıklama şeklinden dolayı gülme krizlerine giriyoruz arkadaşla :D bilmezsin onu anlarımda bunlar bilmediğinide bilmiyo lafım sadece teknosaya değil bu arada, her yer aynı...

Windows RT, .Net yazılımcılara attığı en büyük kazıktır.

surface in win 8 pro'su da çıkacak ama, biz onu bekleyeceğiz normal Windows gibi çalışacaksak :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play