Microsoft çark mı etti?

iOS ve Android cihazlarda yaşanan en büyük Microsoft bilmecesi giderek daha da karışıyor!

  • Berk Toparlak
Microsoft çark mı etti?

Geçtiğimiz günlerde birçok internet sitesi Microsoft'un, Office programını iOS ve Android cihazlara taşıyacağı yönünde haber yaptı. Haberi ilk olarak yerel bir Çek web sitesi yayınladı ve Mart 2013'te Office'in iki mobil platforma da geleceğini Microsoft'tan Peter Bobek'in de onayladığını belirtti.

İddialardan sonra şirketin kurumsal iletişim bölümünden Frank Shaw ise, kendi twitter hesabından şu mesajı yayımladı: "Şirketimizin Çek Cumhuriyeti sorumlusundan gelen haberler asılsızdır. Konuyla ilgili daha fazla açıklama yapmayacağız."

Shaw'ın paylaştığı mesaj, Microsoft'un daha önceden Neowin'e yaptığı şu açıklamayı hatırlarsak, kafaları fazlasıyla karıştırdı: "Office Mobile Android, iOS ve Windows cihazlarda hizmet vermeye başlayacaktır. Yeni Office'in satışı konusunda şimdilik daha fazla açıklama yapmayacağız."

Geçmişte de Microsoft'un, Office'in iOS sürümünü çıkaracağına dair tonlarca dedikodu çıkmıştı. Ancak görünüşe bakılırsa yazılım devinin -en azından şimdilik- böyle bir niyeti yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Belle de bile office var Android ve İOS da olmaması şaşırtıcı :)

Saptanmayacağız çıkarmaz tabi ki. Apple Pages ve Numbers'ı uygulamalarını 9,99 dolara satıyor. Üstelik bir defa satın aldıktan sonra ek ücret ödemeden hem iPad hem de iPhone'da kullanabiliyorsunuz. Yeni çıkan sürümler de ücretsiz oluyor. Zaten bir kere Pages ya da Numbers'ı kullandıktan sonra kimse Ms Office'in yüzüne bakmaz.

Aman çokta tın,,,,

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play