"Microsoft, cennetten yeryüzüne indi!"

PC devi, Microsoft'un bugüne dek cennette yaşadığını söyleyerek ne demek istiyor?

Acer: "Microsoft cenneti terk etti!"

Microsoft'un bugüne dek cennette yaşadığı ama bu cennetin artık bittiği sözleriyle güne damgasını vuran Acer Başkanı Jim Wong, artık şirketin gökyüzünden dünyaya indiğini ve insanların nasıl yaşadıklarını daha iyi anlamaya başladığını söyledi. Bu sözleriyle aslında oldukça iyi niyetli görünen Jim Wong, elbette Microsoft'a karşı geçmişe dayalı bir kırgınlığını da dile getiriyor olabilir. Tabii ki Jim Wong sözlerini bunlarla sınırlamadı ve Microsoft'un Windows 8 güncellemelerinden ve dokunma teknolojisinin geleceğinden de söz etti.

Günlerdir gündemimizi meşgul eden ve çeşitli haberlerle sizlere ulaştırmaya çalıştığımız "Blue" kod adıyla anılan Windows 8.1 güncellemelerine değinen Jim Wong, işletim sisteminin geleceğinden oldukça umutlu olduklarını açıkladı. Windows 8 ile birlikte önemi artan dokunmatik ekranlara da değinen Wong, pek çok kişinin aksine önümüzdeki 5 yıl içinde tamamen dokunmatik ekranlarla sarılacağımızı düşünmüyor. Ona göre Microsoft, Windows 8 ile dokunmatik ekranlara yönelirken, dengeyi iyi kurmalı.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

microsoft a birşey olduğu yok ki .. korsan da olsa kullanılıyor windows .. bilgisayar satan küçük firmalara baskı yapsınlar bi dünya korsan windows lu ürün satılıyor .. ubuntu kurulu bilgisayarlar getirtilip müşteriye korsan windows la satıyorlar ..

Doğru söze ne denir...

@13 May 2013 00:18 Bilmiyom ne denir

Dostum uzayda mı yaşıyorsun İpad den de haberin yok herhalde. değil beş sene en fazla 2-3 seneye tamamen dokunmatik cihazlara dönülecek. Microsoft macera olsun diye mi dokunmatik işletim sistemi yaptı. Böyle emekliliği gelmiş tipleri başkan yaparsanız o da böyle abuk sabuk konuşur işte. Ağzı olan konuşuyor. Millet de konunun uzmanı konuştu sanıyor kardeşim. Sen masa üstü pc üretmeye devam et. Tabi satacak insan bulabilirsen. Zira haberin yok ama dünyada dokunmatik cihaz devrimi yaşanıyor. Arkadaşlar şimdi anlaınız mı microsoftun neden surface ürettiğini. Adam kör. Teknolojinin ve de tüketici eğilimlerinin nereye gittiğini kimse de söylememiş zavallıya.

@13 May 2013 00:32 pc ile tablet aynı mı sence?evinde pc ya da diz üstü olmadan nasıl kullanacaksın tableti.

ekran parmaklayarak photoshop kullanamazsınız. excel' de binlerce satır veri giremezsiniz. bir kaç paragraftan uzun metin yazamazsınız. cad veya modelleme programı kullanamazsınız. kısacası pc de iş ve üretim yapılır tablette video izlenip sörf yapılır. ikisinin farklı alanlarda olduğunu reddedip klavye fare ile işini yapan adamlara dokunmatik platform için tasarlanmış işletim sistemini zorla dayatırsan cennetten de düşersin yerin dibine de girersin. tablet ve mobil platform için tasarladığı sistem bedava olmalı ve aynı android ve ios da olduğu gibi market uygulamarından kar elde etmeye odaklanmalıydı. onun yerine lideri olduğu masaüstü pc platformunu krize soktu microsoft. pc satışları düştü bize de para kaybettirdin aklını başına al artık demiş adam daha ne desin.

@13 May 2013 01:21 10 numara yorum dostum. tebtik eder katıldığımı beyan ederim ;)

@13 May 2013 01:21 Sonuna kadar katılıyorum...

Microsoft'un diğer teknoloji şirketleri ile girdiği ortak projelerin dışında kalması acer başkanını böyle sataşmalara itiyordur. wong'un microsoft ile ilgili yorumları kendi şirketi acer'ın hakkında yaptığı yorumlardan da daha fazla. belkide hangi şirketin yönetim kurulu üyesi olduğunu karıştırıyordur.

Windows için son yakın... ubuntu sevmesenizde alternatif çok... Debian 7 kullanmadan ( Pardus 2013 Debian'da olur ) pc kullanmış sayılmazsınız... MS fanboyları hemen - basar...

@13 May 2013 02:18 Hepsini kullandım, kullanıyorum ama bir Windows veremiyorlar.

@13 May 2013 08:23 Merak etme! Çok az kaldı. Linux'daki gelişmeler çok iyi. Her geçen gün de daha iyiye gidiyor. "Hala Linux'u tanımayanlar için." başlıklı blog sayfama bir göz atın ama hiç kimse şunu unutmasın: Linux'un da Microsoft'un da insanlığa farklı farklı katkıları vardır. Dünyaya ikisi de lazım.

Bence windows artık ciddi biçimde tökezliyor. Yenilik peşinde o yüzden dokunmatik ortak arayüze geçti bir adım öne çıkmak için ancak erken geçti. Şuan tüketicinin beklentisi o yönde değil. Apple iphone ve ipad yaptığı sıçramayı o surface yapmak istedi ancak istediği başarıya ulaşamadı. Bana göre kendi işinde bile iyisini yapamıyor. Şuan apple PC de retina ekrana geçti ki bende şuan retina ekrana sahip bir mac book pro ile yazıyorum, mic hala yüksek çözünürlük desteği sunamıyor. ondada geri kalacak.

Buradaki arkadaşlar deginmis zaten herkes aynu seyi soykuyir ve bende onlara katiliyorum bilgisayar ve tablet farkli kavramlar bunu sen windows 8 gibi bir isketim sistemiyle birlestirirseb elinde patlar ki patladi satis rakamlari ortada bu tablet ve bilgisayar oranini en iyi tutturan gene Apple bu iki urun arasindaki en iyi uyumu verende Apple satis rakamlari ortada.

nedense bazıları hala windows8 in çok iyi olduğunu iddia ediyor. yeni arayüz çok iyiymiş de başlat menüsünün gitmesi iyi olmuşta. kaç yıllık windows kullanıyolar acaba

http://www.chip.com.tr/haber/pc-devi-acer-kabusun-ortasinda_40320.html işte chip te de çıkmış acer başkanının neden sağa sola saldırdığı

"Hala Linux'u tanımayanlar için." başlıklı blog sayfama bir göz atın! Resimleri tam ekran moduyla inceleyin. Yakında Linux'a eksikleriyle ilgili bir yazı hazırlayacağım. Eğer yazıdaki eksiklikler giderilirse ki bunlar kolayca gerçekleştirilebilecek şeyler, Linux oyun dışındaki bütün ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak karşılayacaktır. Tabii bu listede programlara da tavsiyelerde bulunacağım. Ayrıca Linux'a çok önemli bir de önerim olacak. Yazı hazır olduğunda blog'da yayınlayacağım...

Cleverman abi yorumlarini cok beğeniyorum ve merak ettim blog derken neyi kastediyorsun? Yani sitenin adini paylaşabilirmisin?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir