Microsoft çizgi kahramanı işten attı!

Microsoft, Windows 7 tanıtımı için seçtiği çizgi kahramanı "işten attı!" Peki ama neden?

  • Ümit Öncel
Microsoft çizgi kahramanı işten attı!
Microsoft, Family Guy sponsorluğunu geri çekti...

Microsoft, Windows 7'nin tanıtımı için pek çok farklı mecrada çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla sevilen çizgi dizi Family Guy'ın yaratıcılarının hazırladığı bir televizyon programa da sponsor olmuştu. Fakat bilişim devi bu konudaki fikrini değiştirdi.

Orijinal plana göre bu özel program, reklamlarla bölünmeden, tüm geliri Microsoft'un sponsorluğu ile gerçekleşecekti. Fakat Microsoft program için hazırlanmış test bölümlerini izledikten sonra bu karardan vazgeçti.

Yapımcı ABC'ye Family Guy'ın "yaratıcı mizah anlayışının" Windows 7'nin tanıtımı için uygun olmadığını açıklayan Microsoft'un bu kararının ardında ise programdaki saldırgan kabul edilebilecek bazı espriler yatıyor. Hazırlanan test bölümlerinde yer alan sağır insanlar ile ilgili şakalar ve ensest gibi konuların Microsoft'un projeye dahil olmaktan vazgeçmesine yol açtığı söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

avatar yada sungerbob a sponsor olsunlar süngerbob komik haha

MICROSOFT EN İYİSİNİ YAPTI...!!!

aslında ben daha önce bu konu hakkındaki fikrimi yazmamıştım ama bence en iysini yaptı, MICROSOFT' un çizgsine hiç uymayan bir konsept olmuştu...

Daha uygun bir şeyler BEKLİYORUZ...!!!

INTEL PC - NVIDIA WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

demek ki, amerikada ahlaklı insanların soyu tamamen tükenmemiş.

Zaten Family Guy dizisinin tarzının, temasının, şakalarının belli bir kesime hitap ettiği düşünülürse, Microsoft'un sponsor olma isteği en başından beri yanlıştı.Sonuçta Family Guy gibi bir dizi, Microsoft için muhafazakarlaşamazdı.
Hayırlısı...

aferin ms git 30 rock'a sponsor ol seni anca o keser, yeniliklere kapatın kapılarınızı zaten. family guy biraz cüretkar espriler yapabiliyor evet ama adamlara applea saldırın deseydiniz yerle bir ederlerdi karizmalarını bu da gerçek.

Bilgisayar ve uzmanlığı akıl ve mantıkla doğmuş ve yine aynı şekilde yürütülebilir bir iştir. akıl ve mantık ise ideal düşünce, duruş ve davranış gerektirir buna da ahlak denir. insanoğlu en eski tarihlerinden beri ahlaksızdır, ama akıl ve mantığını da giderek geliştirmektedir. bunun yanında ilk günden beri akılsız ve mantıksızlık yaygındır ve asıl muhafazakarlık budur, ahlak değil. insanlık hiçbir zaman ahlak bütünlüğü kuramamıştır. bütün savaşların, kötülüklerin, felaketlerin, ensest temelli varoluş destanlarının kökünde bu muhafazakar kalitesizlik, cehalet vardır. ahlak ideal yeniliktir, akıllıca yeniliktir. tutuculuk(muhafaza..) gelişime, yeniliğe engeldir. yanlış firmayı muhafazakarlıkla suçluyorsunuz. asıl muhafazkar olan family guyın ilkel dürtü ve davranışları moda yapmaya çalışarak komiklik yapmaya çalışan ekibidir. familiy guyda yeni olan ne var eskiden olmayan? şiddet? cinsellik? utanmazlık? karaktersizlik? bunlar hep yaygındı dünyada. sadece insanlar kendi tutucu yanlışlarını ekranda görünce muhafaza ettikleri kabahatlerini övünç malzemesi yapıp muhafazakarlığına sahip çıkıyor.
çan eğrisinin sol tarafına kaymamanız umuduyla...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play