Microsoft.com'a Windows 10 dokunuşu!

Microsoft'un web sitesi, Windows 10 etkisinden nasibini aldı! Yeni site tasarımı, haberimizde...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'u yeni web sitesine yakından bakış!

Microsoft, geliştirmekte olduğu yeni işletim sistemi Windows 10'la birlikte tasarım stillerinin her yerde aynı dilden konuşmasını istiyor. Firma, bu amaç doğrultusunda giriş sayfası Microsoft.com'u yenilemişti. Sitenin eski haline web.archive.org üzerinden erişilebiliyor.

Aşağıda eski web sitesinden bir ekran görüntüsünü görüyorsunuz:

Ve işte Microsoft'un yeni web sitesi. Yeni görünüm, gri arka plan üzerinde beyaz çizgelerden oluşan bir stile sahip ve Windows 10'un önizleme sürümlerinde görünen simgeleri andırıyor.

Sonraki sayfamızda ise Microsoft'un yenilenen web sitesindeki simgelerle, Windows 10 yapılarından sızan simgelerin karşılaştırmalarını görebilirsiniz.

Windows 10'un eski ve yeni simgeleri

Solda microsoft web sitesindeki yeni simgeleri, sağda ise Windows 10/8.1'in simgelerini görüyorsunuz. Kullanılan renkler farklı olsa da şekiller, birbirine oldukça benziyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Şu iğrenç simgelere koskoca şirketten şikayet eden bir çalışan yok mu?

@11 Mar 2015 16:36 Biz zamanında çok dedik sonunun buraya kadar varacağını. Onu sen Win.8 ile başlayan akımı çok güzel - harika diye dillendirenlere söyle şimdi.

Çok güzel ve yeni moda havası veriyor. Beğenmeyenler de olacak tabii...bunu beğenmeyenlerden ricam, hayatta en beğendikleri 3 şeyi ardı ardına bir çırpıda yazmaları.

@11 Mar 2015 20:49 Bir "peqen qeçh" kafasının yorumunu okudunuz

olmamış bu. simgelerin dandiklik seviyesi düşük. windows 10 standartlarına yaklaşamıyor bile.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play