Microsoft, Cortana'nın iOS sürümünü başlattı!

Microsoft, sesli asistan Cortana'nın iOS versiyonu için test sürecini başlattı!

  • Onur Seven
Microsoft, Cortana'nın iOS sürümünü başlattı!

Cortana'nın iPhone beta kayıt sürecinin üzerinden bir aydan kısa bir süre geçmesinin ardından, Microsoft teste ilgi gösteren kullanıcılara uygulamayı yaymaya başladı.

Erken yapı, uygulamaların genel kullanıma açılmadan önce test edilebilmesini sağlayan geliştirici odaklı bir hizmet olan TestFlight aracılığıyla dağıtılıyor.

Microsoft, sesli asistan Cortana'nın iPhone cihazlar üzerinde nasıl çalıştığını görmek ve sorgulara nasıl tepki vereceğini gözlemlemek için bu test sürecine büyük önem veriyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Cortana genel kullanıma açık bir beta sürüm arcılığıyla Android platformuna gelmişti. Bu nedenle Google ve Apple'ın mobil platformları için Cortana'nın resmi sürümlerinin yayınlaması artık an meselesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

cortana iyi hoşta bu devirde pc lere gelmemesi microsoftun ne kadar geriden geldiğinin kanıtı.zamanında bı tarz progrmalar v.s yapsaladrı şimdi bu durumda olmazlardı.telefonlar otomatik olarak yazcağımız kelimeyi tahmin edip seçenek çıkarıyor ama pc de hala bu yok ne kadar geri kalmışlar ve pc dünyası bitiyor artık.

@30 Kasım 2015 07:21 zamanında siri olmadığı için kopyalayamadılar yeni akıllarına geldi ne hikmetse

Harikası mikrosoft, wp u ihmal etmeye devam et

Elma sana sirisini veriyor mu ki sen cortanyı veriyorsun eyyyy MS

Android içinde bekliyorum. Cortana, siri ye göre daha insansı bir konuşma sunuyor. Siri bildiğin robot gibi uyduruk bir seslendirmesi var...

@30 Kasım 2015 11:20 bu yorumu okuyanlar, youtube'a cortana vs siri yazarak kolayca hangisinin daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz böyle uyduruk yorumlara inanmaktansa.

sen önce Türkçesini sun ardından iosa mı yaparsın androide mi yaparsın ne yaparsan yap

Diğergamcı ms. işi bırakmış iosa hizmet ediyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play