Microsoft, Cyanogen'le ilgileniyor olabilir!

Android tarafında olmayan bu dev, ünlü Cyanogenmod'un takımıyla ne konuşuyor olabilir?

Microsoft, Cyanogen'le ilgileniyor olabilir!

Android için üretilmekte olan en popüler modifikasyonlardan bir tanesi, Cyanogen tarafından geliştirilen Cyanogenmod. Önemli bir başarı yakalayan Cyanogenmod, OnePlus One'la da beraber geliyor.

Cyanogen'in modifikasyonunun popüler hale gelmesi ve Android'in telefon piyasasında en geniş paya sahip olması, büyük şirketlerin ilgisini çekiyor. The Information'a göre ise Microsoft CEO'su Satya Nadella, yakın zamanda Cyanogen takımıyla bir araya geldiler.

Ancak bu buluşmayı hemen Microsoft'un Cyanogenmod'u satın almak istediğine yormamak gerekiyor. Firmanın ana hedeflerinden bir tanesi, Windows Phone'u mümkün olduğu kadar çok cihazda çalışır hale getirmek. Yazılım devinin buradaki amacı ise Cyanogen'i kullanarak hizmetlerini Android'e entegre etmek olabilir. Microsoft'un uygulamalarının Google Play'den indirilebildiği doğru, ancak firma Cyanogen'le uygulamalarını varsayılan olarak sunma şansı yakalayabilir.

Microsoft, şaşırtıcı olmayan biçimde konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Bu buluşmanın ortaya ne çıkaracağını ise sadece zaman gösterecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows Phone kendi stabilliği ile apkları çalıştırabilir ise çok güzel olur

@01 Eyl 2014 17:05 arka plana android sokmaları lazım o da zor değil ama

Microsoft bikaç korsancıdan yardım istiyosa durumu zor...gerçi and-roid-ciler sevio böle korsan morsan...bizede sızmaya çalışıolar jelli break dansçılar ama apple onları adam yerine koyupta konuşmuyor bile... Androsoft diye bi işletilemeyen bi sistem yaparlarsa şaşmayın...

Samsung Cm takımına sahip çıksın, takım eski cihazlara son sürüm Android uyarlamalarını rahat rahat, resmi destekle yapsın. Hala S3 için kernel 3.4.x ortada yok. Şimdi kalkıp S3 için CM Windows diye bişey çıksa yüklemeyen kalır mı?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir