Microsoft, Cyanogen'e yatırım mı yapıyor?

Android'in önemli kalesi CyanogenMod, Google'ın en büyük rakibi Microsoft'un hedefinde...

Cyanogen'e Microsoft kancası!

Microsoft'un Android'in popüler ROM geliştiricisi Cyanogen ile ilgilendiğine dair bir rapor, geçen sene Ağustos ayında ortaya çıkmıştı. Ancak Cyanogen Ekim'de Google'dan gelen teklifi geri çevirdiğinden bu yana konu hakkında herhangi bir gelişme olmamıştı.

Wall Street Journal'dan gelen yeni bir rapor ise Microsoft'un Cyanogen'e bir miktar (70 milyon dolar) yatırım yaptığını söylüyor. Microsoft, son aylarda yazılımlarını diğer platformlara da açmaya başladı. Örneğin Android'deki Office uygulaması, beta aşamasından yeni çıktı. Firma şu sıralar Windows 10'un telefon ve PC sürümü üzerinde çalışsa da, potansiyel fırsatları kaçırmak istemiyor.

Microsoft'un Cyanogen'e yaptığı yatırımın miktarı çok yüksek olmasa da bu, firmanın yeni fırsatlar üretmesine, hatta CyanogenMod yayınlarının içerisine kendi yazılımlarını ön-yüklemesine olanak tanıyabilir.

Anlaşılan o ki Windows 10 yayınlanmak üzere de olsa Microsoft, yazılımlarını tüm platformlara getirme konusunda kararlı. Firmanın Cyanogen yatırımının tam olarak nasıl bir etki yaratacağını ise zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları