Microsoft Cyanogen'e yatırım yapmıyor

Microsoft, Android tabanlı yeni işletim sistemi Cyanogen'e yatırım yapmaktan vaz geçmiş olabilir mi?

  • Cem Şancı
Microsoft Cyanogen'e yatırım yapmıyor

Bir Android modu olarak ortaya çıkan Cyanogen işi büyütüp Android'in kendisinden daha popüler bir işletim sistemi yolunda ilerliyor ancak bunun için çok paraya ihtiyacı var ve firma yatırımcılardan fon toplamaya başladı.

110 milyon dolar yatırım toplayan Cyanogen'in karşılaştığı büyük sürpriz ise, uzun süredir Cyanogen ile ilgilendiğini söyleyen Microsoft'un yatırımcılar arasında bulunmaması.

Yine de bir kaynak, Microsoft'un Cyanogen'e yatırım yapmak istediğini ve kendi programlarını Cyanogen içine koymayı düşündüğünü belirtti. Buna göre, Microsoft'un Cyanogen ile özel bir anlaşma peşinde olduğu ve şartları yerine gelirse yatırım yapabileceği söyleniyor.

Bu arada Cyanogen, Google'ın satın alma teklifini de redderek, Android alanında bir numaralı işletim sistemi olmak istediğini belli etti. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Microsoft olacak galiba Editör microsfot değil

Wp nin çöp olduğunu dogrulamaktan vaz geçmiş

Bravooo cyanogen mod..... Google bile, kendisi için tehlikeli ama insanlara hayırlı olan cyanogen mod u satın almak istediği halde microsoft yatırım yaparsa, google güzel bir darbe vurmuş olur... Microsoftun kendisine faydası olmaz, ama google ye darbe olur, güzel olur...

bir numara biraz zor olurlar. kimse kendi bindiği dalı kesmez. android bugün açık kaynak kodlu yarın bu durum kendisine zarar vermeye başladığında bazı şeyler kısılacaktır. adamların platformu üzerine makyaj yapıp en iyi benim diyemezsiniz. siz kendiniz baştan bir os yapın o zaman ne olduğunuzu görelim

Windows gelecek android bitecek

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play