Microsoft da Yahoo'nun peşinde!

İnternet devinin yılan hikayesine dönen satışı konusuna, şimdi de Microsoft dahil oldu!

Microsoft da Yahoo'nun peşinde!

Yahoo'nun, ana iş kolu olarak kabul edilen arama motoru kısmını ve bununla bağlantılı olan reklam bölümünü satmak istediği artık bir sır değil. Ve şimdi bu satış olayının içine, Microsoft da dahil oluyor.

Microsoft'un Yahoo'nun bu iki iş kolunu tamamen satın almak gibi bir niyeti yok. Ama yazılım devi, satın alımı gerçekleştirecek şirkete yardımcı olabileceğini resmi olarak duyurmuş durumda. Bu sayede arama motoru ve reklam alanlarında söz sahibi olmayı planlayan Microsoft, bir süredir devam eden Microsoft - Yahoo işbirliğini de devam ettirme imanı bulmuş olacak. Bilindiği gibi iki şirket, özellikle arama motoru ve reklam konularında uzunca bir süredir işbirliği içerisinde bulunuyor.

Piyasa uzmanları, Yahoo'nun iki iş kolunun piyasa değerini 7 ila 8 milyar dolar arasında olarak değerlendiriyor. Yahoo ise, satış için 10 milyar dolar talep ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

evet baya imanlıymış helal olsun.

Google senelerdir Yahoo ile baş edemiyordu, Amerika pazarında Google senelerdir Yahoo`nun gerisinde kalarak 2. sırada kalmaktan kurtulamamıştı. Sonra enteresan tesadüfler zinciri geldi! Eski Google çalışanı (!) Marissa Mayer Yahoo`da ceo oldu. Sözüm ona Google ile kavgalı olan Marissa Mayer`in Yahoo`da Google`da yapamadıklarını yapacak bir fikri var olduğunu iddia ediyordu, ama tersine Yahoo`ya tek bir tuğla bile eklemediği gibi firmanın bütün para getiren musluklarının hepsini kapattı!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play