Microsoft, dev siteye yatırım yapmak istiyor!

Son zamanların yükselen yıldızlarından biri olan bu site, gerçek bir dev ile ortak olabilir!

  • Cem Şancı
Microsoft foursquare'e yatırım yapmak istiyor!

Lokasyon bazlı sosyal ağ servisi foursquare'i herhalde bilmeyen kalmamıştır. Kullanıcıların bulundukları yerleri işaretleyerek arkadaşlarına bilgi verirken puan da kazandıkları bu eğlenceli uygulama artık Microsoft'un da hedefinde.

Microsoft daha önce de yükselen popüler servislere stratejik yatırımlar yapmıştı. Facebook da bu servislerin arasında yer alıyordu. Microsoft, ilk dönemlerinde Facebook'un küçük bir hissesine 240 milyon dolar ödemişti. Fakat bu yatırım sayesinde şu anda Microsoft'un arama motoru Bing, Facebook'un arama özelliğinin bir parçası olarak çalışıyor. Şimdiyse Microsoft yöneticileri, foursquare'in de büyük bir  gelecek vaadettiğini fark etmişler ve bu servise yatırım yapmak için fırsat arıyorlar. 

foursquare'e yapılacak yatırım sayesinde, Microsoft gelecekte fourquare ile kendi hizmetlerini birleştirme imkanına da kavuşacak. Microsoft'tan henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı ancak yakın geleckte foursqaure'in bir kısım hissesini satın aldıklarına dair haberlerin duyulması şaşırtıcı olmayacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Microsoft`un firmaları milyar dolarla satın alıp zarar etmesi komedisi "iki ve bir yarım erkek" (Two and a Half men) dizisinde bile alay ediliyor. Walden Schmidt: şirketimi Microsoft`a 1 milyar dolara sattım. Zoey: peki şirketini sattığına pişman mısın? Walden Schmidt: hayır ama onlar pişman! :D

@01 Eyl 2013 15:48 buradaki konu firmayı satın almak değil. stratejik ortaklık.

peki sence o paralar oyle adamlara zarar verir mi ? biraz beynini kullan adam her yere hakim olma amacında.

Sen de yorum yaz