Microsoft, duygu algılayan teknoloji peşinde

Bilgisayarınız artık ruh halinizi anlayacak ve ona göre çalışacak desek inanır mısınız?

Microsoft, duygu algılayan teknoloji peşinde

Microsoft, reklamcıların kullanıcıların duygusal durumuna, son davranışlarına ve aktivitelerine göre reklam göstermeyi sağlayacak bir patent için başvuruda bulunduğu ve bu teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Geçen hafta ortaya çıkan patent için başvuru, Aralık 2010'da yapılmış.

Patentte açıklanan platform, farklı cihazlarda çalışabiliyor ve kullanıcıların çevrimiçi etkinliğini, geçmişini, web sayfalarının içeriğini, arama sorgularını, e-postaları, anında mesajlaşmaları, web kamerasındaki görüntüleri, Kinect gibi cihazlardan gelen hareketleri ve çevrimiçi oyunların sonuçlarını izliyor. Kullanıcının o an etkileşimde bulunduğu içeriğe olan tepkisi, bir görsel yakalama cihazı tarafından yakalanıyor. Bunun ardından reklamcılar, duygusal isteklere göre reklam gösteriyorlar.

Patent, cihazın dijital yardımcılar, akıllı cepler, laptop'lar, PC'ler, oyun cihazları ve diğer uygun istemci bilgisayar cihazlarında kullanılabileceğini açıklıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

microsoft'un saçma projelerinden biri. hayata geçirilmesi imkansız.

@17 Haz 2012 21:42 Seninle aynı fikirde değilim, microsoft neler yaptı, Kinetic en basit örneği ve en günceli!

Nasıl yani, sürekli damarıma katetar takılı olacak ve sürekli olarak benim hormonlarımı mı ölçecek? Bu işin sonu bana aşık olacak olan bu bilgisayar için hiç de iyi olmaz, sürekli bilgisayar mı değiştireceğiz şimdi yani?

kim izin verir ki tüm özel hayatını Microsoft'un eline vermeyi..

desenize paso cinsellik reklamları olacak

Mİcrosoft birçok imkansız denilen icatları insanlığa kazandırdı bunuda yapar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir