Microsoft e-postası olmadan Microsoft hesabı!

Windows 10'da kullanıcı hesabı için herhangi bir eposta adresi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

  • Onur Seven
Microsoft e-postası olmadan Microsoft hesabı!

Microsoft e-posta adresi olmadan Windows 10 üzerinde Microsoft hesabından faydalanmak ister misiniz? Sorun değil. Bunu yapmak için  Gmail, iCloud veya Yahoo! gibi mevcut adreslerden birini kullanabilirsiniz.

Başlat menüsünü açın Kullanıcı Adınız > Hesap Ayarlarını Değiştir seçeneğine tıklayın. Sonra, Hesabınız altındaki "Bunun yerine bir Microsoft hesabıyla oturum açın" seçeneğiyle devam edin.

Hesabınız yok mu? Hesap Oluşturun! bağlantısına tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin. Şimdi, yeni Microsoft hesabınızla ilişkilendirmek için Microsoft olmayan e-posta adresinizi girebilirsiniz. Ayrıca şifreniz, tam isminiz, doğum tarihi ve ülke gibi detayları da belirtmeniz gerekiyor. Yeni bir e-posta adresi alın bağlantısını görmezden gelerek İleri tuşu ile devam edin.

Bir sonraki ekranda Microsoft'un kişiselleştirilmiş reklam ve promosyon tekliflerini devre dışı bırakabilirsiniz. Tekrar İleri ile devam ederek kurulum işlemini tamamlayın. Microsoft'a ait olmayan bir e-posta adresi ile Microsoft hesabı, Windows 10 ile birlikte kullanılmak üzere hazır!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bunu bilmeyen var mı? Aynı şekilde androidi de gmail olmayan bir google hesabıyla kullanabilirsiniz

@22 Kasım 2015 14:07 Bir gerçeğin altının kalınca çizilmesi elzem oldu! Bazı yorum yapan katılımcı arkadaşların bilmediği bir şey var, haberi gerekli veya gereksiz diye Chip redaksiyonu hazırlamıyor, bizlere aptalca da gelse bazı haberleri örn. Chip.de'den devralıyor, Türkçeleştirip yayınlamak gibi bir zorunluluğu var. Yani gerekli-gereksiz, aptalca veya cool haberleri vermek, okuyucunun beğenisini kazanmaya çalışmak, akıl imbiğinden geçirmek Redaksiyonun inisiyatifinde değildir Arkadaşlar!

@22 Kasım 2015 14:07 Belki bilmeyen de vardır! Dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Bilmemek ayıp değil arkadaşım, kullandığı PC'de bir işletim sistemi, yazılımı olduğunu hatta bunun adını bilmeyen bihaber insanlar var, yadırgamayalım, belki bu bilgi onlar için enteresandır.

Biraz geç olmuş ama bilmeyende vardır.

Hihi, ms help sitelerinde technet v.s. gmail ile kayitli olunca pek bir garip geliyor karsidakilere. :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play