Microsoft efsanesi ölüyor!

Microsoft, Windows 8'in çıkışı ile bakın hangi efsane markasını tarihe gömecek...

Windows Live emekliye ayrılıyor!

Windows 8 ile çevrimiçi hizmetlerle daha sıkı bütünleşen uygulamalar sunacak olan Microsoft, Windows Live markasını emekliye ayırmaya hazırlanıyor.

Microsoft, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada SkyDrive depolama hizmeti ve Messenger IM hizmetinin Windows Live hizmetiyle yeteri kadar bütünleşmediğini söyledi. Sorun, Windows işletim sistemlerinin şimdiye dek bulutla tam bir etkileşim kurcacak biçimde geliştirilmemiş olması. Ancak hem masaüstü ve laptop'larda, hem de tabletlerde ve diğer cihazlarda çalışacak Windows 8 ile bu değişecek.

Microsof'u önümüzdeki aylarda yapacağı değişiklikler arasında Windows Live ID'yi Microsoft Account olarak değiştirmek ve hesap hizmetinde bazı değişiklikler yaparak onu web tarayıcıları, Windows Phone cihazları, Windows 8'li PC ve tabletlerden erişilebilen bir ana kapı haline getirmek bulunuyor.

Windows 8 ile ön yüklü gelen uygulamalar arasında hem yerel, hem de bulut bileşenlerine sahip olacak uygulamalar, şöyle sıralanıyor: Microsoft Account, SkyDrive, Mail, Calendar, People, Messaging ve Photos/Videos.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

keşke öldürmeseydi

ozaman @windowslive.com,@live.com uzantılı mail adreslerinide kaldırırlar heralde

zaman ne de çabuk geçiyor azizim...

sonra bir çaldır, artık iflah olma. o yüzden güvenlik gereği olarak telefon numaranı da ver. ileride bu internet dünyası türkiyenin bürokrasisi ve resmi devlet işleri gibi olacak. her türlü gereksiz belgeyi ve bilgiyi isteyecekler, sadece bir mail açmak için.

windows 8 önizleme sürümünü yükleyenler sabit diskin ne kadar yoğun çalıştığını görebilirler. Bu da kullanıcıları SSD'ye yönlendirmek için yapılmış olabilir. Çünkü elektro-mekanik sabit diskler bu hıza yetişemiyor, tepki süreleri çok uzun. Kimbilir, belki de geçmişte olduğu gibi donanım üreticileriyle bu konuda bir anlaşma yapmışlardır.
İzlenimlerim Windows 8'in 7'den daha yavaş olduğudur. Yükleyip denemeyenler yorum yapmasın. Arayüzü de çok kötü. Apple ile yarışabilmek için tablet bilgisayarlara yönelik yapılmış. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için (dokunmatik değilse) çok sinir bozucu bir arayüz ve işletim sistemi. Şu ana kadarki en iyi yanı windows gezginindeki yenilik. Başka bir şey yok. Bir de Microsoft Store'a yönlendiriyor insanları, yolunmak isteyenler için. Daha da konuşmam ben. Hayırlı işler,

windows live messenger bnce facebook gibi sosyal bi site olsa hiç fena olmaz zaten anında mesajlaşmalar sosyal platformlardada gerçekleşio kamera bile açılabiliyo...

İyiydi aslında ya, direk home.live.com adresine girip Facebook, Twitter, LinkedIn ve Messenger'ı tek bir yerden kontrol edebiliyorduk.

Windows 8in ilk geliştirici ver. yüklediğimde benim ilk dikkatimi çeken HDDin sistem boşdayken dahi sürekli çalışır durumda olması rahatsız etmişdi,sırf bu yüzden kaldırdığımı bilirim HDD boş yere yoruyor..

Ev kullanıcısı için pek bir al benisi yok açıkçası zatem arayüzünden tablet ve akıllı telefon geliştirip hade yaptık madem bir kaç yeni özellikle ile masaüstü ve dizüsütü bilgisayarlarda uyarlayıp Win8 olarak pazarda satarız tipik MS mantığı

Microsoft Kendi İpini Çekiyor Sanırım :))

"Microsof'u önümüzdeki aylarda yapacağı değişiklikler arasında Windows Live ID'yi Microsoft Account olarak değiştirmek ve hesap hizmetinde bazı değişiklikler yaparak onu web tarayıcıları, Windows Phone cihazları, Windows 8'li PC ve tabletlerden erişilebilen bir ana kapı haline getirmek bulunuyor." --> çok tehlikeli bir düşünce!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir