Microsoft fazlalıkları atıyor

Microsoft'tan çoğu PC kullanıcısını memnun edecek yerinde bir karar: Fazlalıkları atmak!

  • Ümit Öncel
MS mağazasındaki PC'lerde gereksiz programlar yok
Microsoft mağazasında satılan PC'lerde deneme sürümü programlar olmayacak

Yeni bir bilgisayar aldığında, pek çok kullanıcın ilk yaptığı iş, satış öncesi yüklenmiş ve kullanmayacağı programları sistemden kaldırmaktır. Kullanıcılar genellikle birkaç aylık deneme sürümü olan bu anti virüs veya CD yazma programları yerine, kendi programlarını kurmayı tercih ederler. Bundan sonra bu sıkıcı işleme gerek kalmayacak çünkü Microsoft bu uygulamaya son veriyor.

Şimdiye kadar satıcı firma ile anlaşan yazılımcılar, satma umuduyla bir ücret karşılığı programlarını deneme sürümlerinin PC'lere yüklenmesini sağlıyorlardı. Fakat Microsoft, kendi mağazasında bundan sonra içerisinde bu tip gereksiz programlar olan bilgisayarları satmayacağını açıkladı. Microsoft mağazasında satılan her bilgisayar, deneme sürümü programlardan arınmış temiz bir kurulum ile tüketiciye sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Sırf buyüzden bilgisayar aldığımda veya başkasına aldırdığımda ilk işim orijinal yazılımdan kurtulmak oluyordu...

süper bşr adım keşke her firma aynı şeyi yapsa bir notebook aldığında içşnde en az 5-6 tane deneme sürümü program ve yine 4-5 tane bilgilendirme programı kurulu oluyor.çok gereksiz birşey sadece driverleri kurulmuş temiz bir bilgisayar en iyisi

işte buu buu buuuuuuuuu microsoft güm güüüüm !!! 1-2-3 microsoft miiicroooosoft microsoft heeeyyy sonunda

en isabetli karar.

en güzelini yapıyorlar. görüyoruz asus, toshiba,sony fabrika çıkışı çöp olarak geliyor bir sürü abuk sabuk yazılım var birde saçma sapan fast boot bileşeni var. ne saçmadırki sıfır oem bir dvd ile laptop üzerindeki ürün anahtarını girerek kurulum yapıp windows update üzerinden güncelleme ve sürücülerin yüklenmesine izin verince en az % 70 daha hızlı ve stabil çalışıyor sistemler.

tamam işte aynı mac os x. apple ı kopyalıyor resmen.

Hele şükür. İnşallah ülkemizde satılan bilgisayarlarda da böyle olur.

Ben de sandımki XP kendi içindeki explorer'la tümleşik CD yazma eklentisini ve video editleme türü programlarını kaldırıyor.

İyi de başka firmaların ürünlerini deneme amaçlı olarak sisteme kurulu olarak sattığında, MS bu işten reklam vs payı almıyor muydu da, şimdi vazgeçmişler.. Tuhaf tuhaf işler..

sonunda kedi olalı bi fare tuttular :)

bu yüzden korsana evet arkadaş ,artık notebook'la dvd dahi vermiyorlar ,bir recovery var evlere şenlik tıka basa dolu . indirdim bi oem dvd ,kendi lisansımla kurdum ,sürücüleri de üzerine kurdum tertemiz bilgisayar oldu .

Oh Oh Oh son yılların en büyük kararlarından biridir bu sektör için !!! İnşallah diğerlerininde akılları başlarına gelir müşteri memnuniyetine gerekli önemi gösterip bu yola giderler.

Sen de yorum yaz