Microsoft gizemli cihazı çok yakında raflarda

Microsoft'un gizemli cihazı çok yakında raflarda olacak: Courier'den en son haberler burada...

  • Yaşar Tuna Zorlu
Microsoft gizemli cihazı çok yakında raflarda
Microsoft Courier'den bir görünüm...

Microsoft'un sürpriz cihazı Courier'den buradaki haberimizde bahsetmiştik. Ve şimdi, kimilerince Apple'ın tabletine karşı çıkarılması planlanan Microsoft Courier tablet hakkında yeni haberler ortaya çıktı.

Görünüşe bakılırsa Windows 7'nin modifiye versiyonu ile donatılmış bu cihaz pek çok özellik barındıracak. Microsoft Office veya OneNote ile de güçlendirilecek. Takvim, ajanda, tarayıcı ve photoshop benzeri bir resim düzenleme aracı ile kullanıcının neredeyse bütün isteklerini yerine getirmesi planlanan bu tablet aslında birkaç özelliği ile de Apple'ı anımsatıyor gibi.

Ajanda içinde gezinirken Apple'ın Cover Flow teknolojisine benzer bir yöntem ile rahatlık ön planda. Resimlerin istediğiniz kısmını kesip sanatçı ruhunuzu da ortaya çıkarabiliyorsunuz. PDF ve PowerPoint formatlarında bilgilerinizi çevrimiçi paylaşabiliyorsunuz. ZDNet'ten aldığımız bilgilere göre üzerinde herhangi bir Windows 7 uygulaması olmayacak bu tabletin işletim sistemi ise Windows 7'nin değiştirilmiş bir sürümü olacak.

Ve resmi olmayan bilgilere göre bu tableti Microsoft 2010 sonlarına doğru piyasaya sunacak. Sizde Courier tableti merak edenlerdenseniz internette dolaşan resimlerden derlediğimiz galerimizi ziyaret edebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

çok yakın olan tarih 2010 un sonu mu biz daha 2009 un sonunu yaşıyoruz :S

Çok basit anlatılıp geçilmiş. Pek yararlı değil. Çok daha kapsamlı aslında.

Kesinlikle alacağım cihaz bu yani laptobumun yerini alabilir...(laptobum kötü olduğundan değil ama gerçekten okulda-dışarıda kullanım için çok mantıklı )

Sen de yorum yaz