Microsoft: Gmail kullanıcılarını spam'lıyor!

Google'a "sallayan" pek çok yorum gördük ama Microsoft'un bu videosu, tek kelimeyle olay yaratacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Gmail'in reklam e-postalarına Microsoft'tan taş!

Google'ın Gmail'in yeni "Tanıtımlar" sekmesinde reklam e-postaları gösterdiği geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmış, bu e-postalardan nasıl kurtulabileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bu durum Gmail'in e-postalarımız üzerindeki kontrolünü sıkça eğlence konusu yapan Microsoft'un gözünden tabi ki kaçmadı. Yazılım devi, Scroogled reklam kampanyasının yeni bölümünde şunları vurguladı:

"E-posta sağlayıcınız sizi spam'dan korumalıdır. Ancak Google tam tersini yapıyor; özel e-posta görüşmelerinizi okuyor ve çöp e-postaları direkt olarak Gmail gelen kutunuz içerisine yerleştiriyor."

Yeni videoda bir e-posta hizmetinin tarihte ilk defa kendi kullanıcılarına spam gönderdiği gibi ilgi çekici "bilgiler" veriliyor. ZDNet'e göre Microsoft, Google'ın bu hareketine "Gspam" ismini taktı bile. Site, Microsoft'un bu terimi bir blog gönderisinde kullandığını, ancak gönderinin kaldırıldığını söylüyor.

Microsoft, Gmail'in reklam e-postalarını böyle diline doladı! Videomuzda izleyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

microsoftu hiç sevmem ama doğru söylüyor. google gizliliğimizi yoksayıyor

valla dogru soze ne denir

Geçenlerde Outlook'a kayıt oldum ve denedim. GMail'in yerini asla tutamaz ama GMail'in de milleti spamlaması hoş birşey değil. Oldu olacak maillerimize de reklam ekleyin bari! Ayrıca merak ediyorum: Cloud MS Office ne kadar sattı? Bu istatistikleri Cloud'un geleceği ile sağlıklı çıkarımlar yapabilmek için istiyorum. Ufak bir bilgi yeterli olacaktır. <Cleverman>

Outlook kullanın. Yenilikle kucaklaşın.

İksinide güven olmaz ama Outlook gizlilik konusunda Gmail daha iyi, çünkü google girdiğiniz her sayfanın kaydını tutuyor ve yıllar sonra karşınıza çıkıyor. sadece bir kez hesabınızla girmeniz yeterli.

@13 Ağu 2013 20:09 :Ms bilgisayarında girdiğin herşeyin kaydını tutuyor ona birşey dediğin yok.

Saçmalık @Cleverman ms eskiden ekliyordu zaten maillerin altına reklam.

Hotmail den gmail e geçme sebebim spam mailler ne konuşuyor bu microsoft

@13 Ağu 2013 20:45 Yahu Hotmail mi kaldı ? Outlook kullandın mı hiç?

Microsoft'a sonuna kadar destek veriyorum ama laf var icraat yok. Bir Windows 8'i o fiyata koyup da her programı için o kadar para isteyip de Bing arama motorunun Türkiye ve daha birçok ülke için betada olduğunu unutup da " Google güvenli değil, pis Google, kötü Google " demeye hakkı yok. Adamların hizmetleri evrensel, yani parası olan da olmayan da kullanabiliyor; çünkü bedava.

@13 Ağu 2013 22:09 Outlook.com paralı mı ?

Benim gizlim saklım yok ama herşeyini tweet ve feys sunucularına yükleyen insanların her anını her dakikasını şurada burada diye etiketleyen insanların saklayacak neyi olabilir kendi özelini herkese açmış zaten.

türkiyede olsa google microsofta dava açardı

Gmail,Outlook'a göre daha güvenilir ve veriler ve IP'ler saklı tutuluyor.

@13 Ağu 2013 23:10 Kime göre, neye göre? Tartışılır. ;)

Şu an hem Outlook hem de Gmail kullanıyorum. Bu konuda taraf tutamam çünkü iki firmanın da hizmetlerine ihtiyacım var. Ama şunu söyleyeyim Outlook un site tasarımı benim daha çok hoşuma gidiyor.

ben babasınıda sevmezdim

MS kölesinden MS reklamı kokan iftira dolu haber görünümlü viral reklam...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play