Microsoft Google'a fena salladı!

Microsoft fırsatı kaçırmadı; bakın bu kez Google'a neresinden vurmaya başladı...

Microsoft Google'a fena salladı!

Hüseyin Cem Köylü

Google, gizlilik politikalarını değiştirmesi yüzünden tepki alırken, bunu fırsat bilen Microsoft, firma üzerindeki baskıyı artırmaya çalışıyor. Gazetelerde yeni yeni görünmeye başlayan reklamlarda, kullanıcılara kendi internet servislerini önerirken, Google'ın sadece kendini düşündüğünü ve yaptığı değişikliklerle kullanıcıların gizliliğinin garanti altına almadığını söylüyor: "Google'ın yeni özellikleriyle birlikte verilerinizi kontrol etmekte daha zor bir hale geliyor". Microsoft, yeni reklam kampanyasında internet sörfçülerine Google ürünlerine alternatif olarak, Hotmail, Office 365, Internet Explorer ve Bing'i öneriyor.

Yapılan değişikliklerin Google'a gerçekten de büyük faydası var; şirket kullanıcılar hakkında daha fazla, detaylı ve doğru veri alabilecek. Bu da Google için daha fazla gelir demek.

Google son zamanlarda, arama sonuçlarında çoğunlukla üst sıralara kendi sosyal ağı Google+'ın sayfalarını koyuyor. Bu, şirketin kendi politikasına da ters. Google, kullanıcılara her zaman en uygun sonucu sağlamak istiyordu. Hatta 2011'in sonlarına doğru Google CEO'su Eric Schmidt, kendi tekliflerimizi başlara koyarsak insanlar tercih etmez diye konuşmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

İkisine de güven olmaz. Kullanmışken iyisini kullanmakta fayda var.

Google kendi ipini çekiyor...

Birkaç gün önce tepki olarak tüm google ürünlerini pc den kaldırmıştım

MS boşuna umutlanmasın dandik ürünlerini ancak MS çalışanları ve cahiller kullanır...

google biraz düşüşe geçti. microsoft buradan pay alır bence

dabbe1 sen de o yazıyı eminim bir windows pc ile yazıyorsundur. o zaman baş cahil seni seçmek lazım

Şahsen Microsoft saçmalığı yerine Ubuntu kullanıyorum
Google a tepki olarak ise Yandex kullanıyorum
Chrome yerine Firefox kullanıyorum
Her ikisinede güven olmaz

@dabbe1 adlı kullanıcının yorumuna sonuna kadar katılıyorum.

microsoft gitsin kumdan kale yapsın

dünyanın en gelişmiş ve en faydalı ve aynı zamanda en çok program kabul eden işletim sistemi microsofta aittir. Microsoft kullanıcılarına 'cahil' diyen dabbe adındaki kullanıcı ? Sen git o üstün zekanla atari oyna. Sanan ancak o yakışır.

Google evin adresini istese veririm. Hatta maps da işaretledim gerekirse kullansınlar. Google iş yapmadan para götürenlerden değil, sizden birsey istiyorsa mutlaka size bir faydası dokunacaktir. Kafasını kuma gömerek yasamak isteyenler google dan uzak durabilir.
Microsoft gibi boya boya al parayı yapmıyorlar. Örgüde yaptım ver 300, Windows yaptım ver 400 demiyor. İs yapana çıkarı olan veya isten anlamayanlar karsı çıkar. google para kazanacak kullanmayayım da kazanmasın diyorsanız bir doktora görünün belki bir tedaviniz vardır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play