Microsoft Google'ı tişörtle vurdu!

Google'ı "özel kullanıcı bilgilerini sızdırmakla" suçlayan Microsoft'un son hamlesi çok konuşulacak!

Büyük tişört kavgası başlıyor!

Microsoft ve Google arasında uzunca bir süredir  devam eden "Scroogled" kavgası, şimdi de tişörtlere taşınıyor. Microsoft'un bastırdığı ve Google'a açık açık laf attığı tişört, internette büyük ilgi gördü. İnternette mim (meme) olan "Keep Calm" kalbını Google ile alay etmek için kullanan Microsoft, yine sosyal medyada çok sevilen tişörtle laf atma modasını da işin içine katarak, rakibi Google'a bir kez daha, "çok fena" sataşmış durumda.

Üzerinde Chrome logosu bulunan ve "Biz sizin verilerinizi çalarken sakin olun" yazan tişörte Google'ın nasıl tepki vereceği merak ediliyor. Ancak daha önceki Scroogled "vukuatlarında" sessiz kalmayı ve resmi birkaç kısa açıklamadan ötesine geçmemeyi tercih eden Google'ın, yine sessiz kalması sürpriz olmayacaktır.

Microsoft tişört üzerinde mesajla, Google'ın kullanıcıların özel mesajlarını okumasını ve bunları reklam verenlere satmasını gündeme getiriyor. Ancak ABD'deki teknoloji firmalarını biraz araştırınca, kimsenin yüzde 100 masum olmadığını söylemek mümkün. Zira ABD Ulusal Güvenlik Servisi ajanlarından Edward Snowden'in basına sızdırdığı belgelerle ortaya çıkan NSA skandalına göre, tüm ABD teknoloji şirketlerini, kullanıcılarının her türlü bilgisini yasa dışı olarak NSA'ya veriyor. Belgelerin içinde Microsoft'un adı da sık sık geçiyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Butun abd menseli firmalar hukumete bilgi vermekle yükümlü 11 eylül den sonra çıkan vatanseverlik yasaindan dolayı fakat google bununla birlikte 3uncul firmalarada kullanıcı bilgilerini veriyor

ha haa süper ya :) acaba bu tişörtü nereden alabiliriz

Adamlar Haklı Kimse Sütten çıkmış Akkaşık Değil Ama Google Abarttı İşi...

Hehe adamımsın Microsoft bende istiyorum bu T_Shirt'den bir Windows ve Windows Phone kullanıcısı olarak.

microsoft, google'a diss atmis

Yahu bu ne biçim bir politika??!! Bir şirketin ürünüyle böyle hakaret derecesinde dalga geçmek, Microsoft gibi bir şirkete gerçekten yakışmıyor. Profesyonellik bu değildir. Google'ı sabrından dolayı tebrik ediyorum gerçekten.

@21 Kas 2013 21:52 herhangi bir kullanıcı Google'a insan haklarını (özellikle özel hayatın gizliliğini) ihlal etmek suçuyla mahkemeye versen milyonlarca doları cebine atarsın. Google bu yüzden Microsoft'un bu iddialarına cevap veremiyor.

Gören duyan da sanır Microsoft hiç veri toplamıyor, tek para kaynağı kullanıcılar. Güzel politika, başkasına çamur at da senin üstündeki şüpheler kalksın. Günümüzde kendi yazdığın yazılım hariç hiçbir yazılıma güvenmeyeceksin.

Bu iddiaların saçma olduğunu düşünen arkadaşlar, Microsoft ve Apple dürüst bir şekilde işletim sistemlerini satarak para kazanırken, Google'ın her hizmeti bedava olmasına rağmen parayı nerden bulduğunu bir sorgulayın bence.

@21 Kas 2013 22:41 Reklamlar? İş ortakları?

@22 Kas 2013 08:14 işte o reklamlar neye göre yapılıyor.

Kullanıcılardan bilgi çalma microsoft ile başladı. XP bilgisayarlardaki uzak erişim support hesabı hala milyonlarca bilgisayarda aktif halde. Diğer portları söylemiyorum bile. Ama artık microsoft bilgi çalmada Google nin çok çok gerisinde. Google artık tüm interneti kontrol etmek için önündeki engelleri yavaş yavaş kaldırıyor. Ama en büyük gerçek şu ki, Google, Apple, Facebook, Microsoft, Twitter... Mirası bölüşemeyen düşman kardeşler. Tüm insanlığı köle gözüyle görüp, tanrının kendilerine köle olarak verdiklerine inanarak, insanların her bilgilerine ulaşmayı kendi hakları görüyorlar. Gönüllü köle olmayan ve olmayıda kabul etmeyecek insanların artık bu yapılanlara seslerini yükseltmesi aciliyet taşıyor ...

Google,Apple ve Microsoft gibi dev şirketler devlete tabiikide bilgi vermek zorundalar. Fakat Apple ve Microsoft sadece devlete veriyor. Google ise Devlet ve Diğer 3. Kısım İnsanlarada veriyor. Ayrıca arkadaşın dediği gibi Microsoft ve Apple ürünlerini satarak para kazanıyor. Google'ın Youtube,Android OS,Google Chrome ve Adwors vb. ürünleri var. Fakat bunların çoğu ücretsiz ( neredeyse hepsi ) sadece reklam ile para kazanıyor. Kusura bakmayında Reklam ile bu kadar para kazanılmaz :)

Microsoftun son derece kendini beğenmiş ve aşağlık politikalarından biri işte. Kendisi kurulduğundan beri kullanıcı bilgilerini Birleşik Devletler hükümetleriyle paylaşıyor zaten. Çamur at izi kalsın başka bir şey değil. Sadece kendi fanatik zümresi inanıyor bunlara.

@22 Kas 2013 08:20 paylaşır tabi... sana mı soracaktı... sen de yap sen de paylaş... elin gavurundan medet bekleyen başka bir millet var mı acaba...

bence bunun başında google var. google her türlü bilgiyi güvenlik şirketlerine satıyor.

Aslında bunların hepsi, sözde birbirlerine çamur atarak kullanıcılara tercih hakkı tanıyor. kedinin fareyle oynadıkları gibi oynuyorlar bizimle. sahipleri yahudi ve istihbarat topluyorlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir