Microsoft her yerde.

Ford 2007'de Windows yazılımı kullanacak iki model üretecek.

Microsoft ve Ford arasında yapılan anlaşmaya göre Windows yazılımı kullanılan ilk arabalar 2007 itibariyle kullanıcılara sunulacak.

Yapılan açıklamaya göre henüz Windows'un bizim için arabayı süremeyeceği söylense de, sistemin kullanıcılara birçok konuda yardımcı olacağı duyurulmuş. Her an bilgisayara ihtiyacı olan ve kısıtlı zamanı olan kullanıcılar için iyi bir yardımcı olacağı düşünülen sistemin ayrıntıları hakkında ise henüz geniş bir açıklama yapılmadı. Ancak yine Microsoft tarafından duyurulan habere göre sistem hakkındaki detaylı bilgilerin 7 Ocakta Detroit' te yapılacak otomobil fuarında sunulacağı bildirildi. Bu arada 2007 yılı için sadece iki Ford modelinde sunulacak sistemin, her şey yolunda giderse 2008'de ise bütün Ford modellerinde kullanıcılara sunulacağı bekleniyor.

Öyle görünüyor ki, Bill Gates'in her elektronik alette bir Microsoft yazılımının kullanılması ile ilgili rüyası yavaş yavaş gerçek olacak. Bill Gates'in daha önce bir basın toplantısında yaptığı açıklama da bunu doğrular nitelikte. Öyle ki gelecekte ki arabaların yüksek çözünürlüklü ekranlara, ses tanıma sistemlerine, elektronik ajandalara, yol ve trafik hakkındaki yönlendirme sistemlerine sahip olacağını iddia eden Bill Gates "Sync" (synchronization, senkronizasyon veya eşzamanlama) ismi verilen bu projenin amacının bütün bu fonksiyonlar için merkezi ve standart bir ortam sağlamak olduğunu söylemişti.

Bu arada dünyada arabası için ilk yazılım güncellemesini kimin yapacağı da insanları şimdiden meraklandıran bir konu oldu.

Erdal Satık

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Fıkralardaki gibi arabanın Windows'un ünlü mavi ekran hatası yüzünden yolda kalacağı gönleri de göreceğiz gibi görünüyor.

O ünlü fıkraya ithafen araba almadan önce 'Windows mu yüklü?' diye sormamız gerekecek, ölmemek için. :)

format fln atarız artık. birde bunu gösteriş için yapmışlar pek yararı dokunmaz gibi geliyor. ekran klavyesi ile yürümez bu işler, portatif bir klavye yapmaları lazm bnce

Çalıntı arabaların peşine de polis yerine BSA düşer heralde :)

peki ya virüs te bulaşırsa ? arabamız içinde mi ayrı bir antüvürüs kullanacaz ?

Crackli windows olduğunda ne olacak :) direksiyonu sola cevirince sağamı çevirecek acaba :) Yada gaz ve frenin yeri fln değişiomuş :)
el frenini kitleyen bluetoothla bulaşan virüsler cok uzağımızda değil sanırım :)

neden öyle düşünüyorsunuz hocam bende bill gates'le aynı düşücedeyim hayat değişiyor ve artık hayal sınırları kalkıyor çok uzağımızda değil bu hayeller....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir