Microsoft, HTC'nin tabletini istemiyor

Microsoft, cep devi HTC'ye adeta "seni istemiyorum" dedi! Peki ama bunun nedeni ne?

Microsoft, HTC'nin tabletini istemiyor

Microsoft'un Windows 8 ile tablet piyasasında başarılı olması için hem büyük bir çaba göstermesi gerekiyor, hem de biraz şansa ihtiyacı var. Gelen son bilgilere göre Microsoft, cep devi HTC'ye Windows RT'li (Windows 8'in ARM sürümü) tablet üretimi konusunda bilgi vermek istemiyor.

İddialara göre Microsoft, HTC'nin tablet geliştirme alanında uzmanlığı bulunmadığını düşünüyor ve harcayacağı zamana değecek kadar tablet satamadığı yorumunu yapıyor. HTC'nin Windows Phone'lu ceplerinin de olduğunu düşündüğümüzde bu, oldukça sert bir açıklama. Microsoft'un HTC'ye Windows RT'li tabletler hakkında bilgi vermemesi, HTC'nin Android'li tabletlerle yetinmesi anlamına geliyor.

Microsoft'un bu davranışının HTC'de nasıl bir yankı bulacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

microsoft haklı. htc ve nokiaya windows phone desteği verdi. her güncelleme ve yenilik yayınladığında nokia cihazlarına hemen uyguladı ama htc bir türlü gelen güncellemeyi yayınlamadı. 2 yıllık cihazları hala ilk sürümüyle, wp7 ile duruyor. Oysa ki wp7,5 çoktan çıktı ve yakında wp8 çıkacak. htc böyle yaparsa microsoft'un adını karalamaktan başka bir şey yapmaz, bu durumda microsfot niye destek versin?

merhaba,Microsoft bence HTC'ye haksizlik?ediyor,fakat HTC mobiltelefonlar HTC Desire HD ve HTC Titanik kulananlar biliyorlar.

HTC'nin sorunu birbirine benzeyen modeller çıkarıp güncelleme desteğini diğer şirketlere göre çok geç sunması. Samsung üst bir model telefonuna 3-4 sefer güncelleme gönderirken HTC ortalama 2 sefer güncelleme veriyor (Evo 3 D modeline ise esaslı bir güncelleme bile sunamadı) bu sebeple mali açıdan zarar açıklıyorlar. Nexus one ile yakaladıkları rüzgarı -ki o telefonun google tarafndan güncellemeleri dağıtılmıştır- desire ile devam ettirdiler ama daha sonra arkasını getiremediler.

klasik Amerikan kıskançlığı... tek sebebi bu...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir