Microsoft için bir devrin sonu!

Microsoft, yaklaşık 10 yıldır kullanımda olan bir efsanesini daha tarihe gömmeye hazırlanıyor!

Microsoft için bir devrin sonu!

Microsoft tarafından 2011 yılında satın alınan sesli ve görüntülü görüşme yazılımı Skype'a masaüstü yazılımları geliştirmeye yarayan API (Application Programming Interface - Uygulama Geliştirme Arayüzü ) sene sonundan itibaren tarihe karışıyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada yine Skype'ın masaüstü API'sine dayalı servislerde kullanılan sohbet özelliğinin de sene sonunda kapatılacağı bildirildi.

Yaklaşık 10 yıldır kullanımda olan Skype'a ait API'ye verilen desteğin kesilmesine gerekçe olarak mobil platformların yükselişini gösteren şirket, Skype servislerine dayalı, masaüstü de dahil, çoklu-platform destekleyen yazılım geliştiricilere Skype URI'leri (Uniform Resource Identifier (Birörnek Kaynak Kimliği) yoluyla destek verileceğini duyurdu.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

nasıl yani skype'de mi ölüyor

@19 Tem 2013 00:31 api desteği durdurularak skype üzerinden çalışan programlar sona erdirilmiş oluyor. skype kapanmıyor.

Bir an skype kapanıyor olarak anladım haberi :p bir süredir skype kullanıyorum ama skype için geliştirilmiş yazılımlardan haberim yoktu. Haberde bunlara birkaç örnek verilebilirmiş.

Skype ölürse dizi biter beyler inanmayın...

Kısaca api den uri ye geçio yani illa anlamak için programcı mı olmak gerek? Keske daha açıkalyıcı yazsaymısınz. özetle skype kapanmıyor sadece bakır borudan fibere geçiyor gibi düşünün.

KEŞKE SKYPE ÖLSE...LANET Bİ PROGRAM..FACEBOOK MESSENGERI BILE DAHA ÇOK KULLANIYOR MILLET

daha açıklayıcı olsanız? hiçbirşey anlamadım haberinizden

NSA'ya bilgiler paylaşmış...

sen msn yi kapat bu saçma programı millete zorla kullandır olacak iş değil

hala msn denen gereksiz saçmalığı kullananlar var... siz gerçekmisiniz ya?...

Haberde öyle demese de aslında Skype da ölüyor malesef WhatsApp, Viber gibi kolayca üye olunabilen yazilimlar karşısında.

Sen de yorum yaz