Microsoft için Samsung sadece başlangıçtı!

Microsoft'un Samsung ile yaptığı dev Android anlaşması, meğer sadece bir başlangıçmış!

Samsung anlaşması sadece başlangıçtı...

Eğer Microsoft'un Samsung ile gerçekleştirdiği uygulama anlaşması size garip geldiyse, bu anlaşmanın buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Windows'un mimarı, 20 firmanın Android tabletlerine uygulamalarını paket olarak sunmak için anlaşmalar yapmış durumda.

Bu firmaların çoğu küçük ve bölgesel firmalar ancak aralarında bazı global güçler de bulunmakta. Bu global güçlerin arasında LG (ileride çıkacak olan isimsiz bir cihazda Microsoft'u barındıracak) ve Sony (Xperia Z4 Tablet ile başlayacak bir şekilde) dikkat çekiyor.

Her ne kadar bu anlaşmalar yeni cihazlarla beraber Office uygulamalarını ve kullanmayacağınız diğer pek çok uygulamaya sahip olacağınız anlamına gelse de, Microsoft bu durumu pek önemsemiyor gibi gözüküyor. Sonuç olarak uygulamalarını mümkün olduğunca fazla kişiye (biraz zorlayarak da olsa) göstermek, tüm kullanıcıları direkt olarak Google'a yönlendirmekten daha iyi olsa gerek...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Windows phone rezaletini örtmek için yapıyor.

@29 Mayıs 2015 14:32 Windows Phone gayet iyi bir işletim çok stabil hiç kasmıyor. Rezalet falan da değil. Şuanda Android kullanıyorum ama istediğim özelliklerde bir WP cihaz çıksa hemen alıcam.

Haberi taraflı yaptığımızı bu kadar belli etmeyin bari !

Sahilde kum var. :) .

Microsoft Windows phonedan vazgeçti, tüm gücüyle İOS ve Android için çalışıyor. Office, Office Lens, OneDrive, OneNote, Outlook, Here Maps, MixRadio geldi. Yakında Cortana da gelecek Androide. Öte yandan Windows mağazası bomboş duruyor. Yeni Lumia çıkardığı da yok. Her şey çok açık değil mi? Windows Phone projesi askıya alındı, Microsoft İOS ve Androide uygulama geliştirerek para kazanacak. Tavsiyem bu saatten sonra Windows Phone almayın yazık olur paranıza!

@29 Mayıs 2015 15:15 Windows Phone askıya mı alındı ? Tam tersine Microsoft insanları Windows Phone'a yöneltmek için yapıyor bunları. Eğer WP askıya alınmış olsa Windows 10 Mobile tanıtmazlardı. Yeni cihaz çıkmıyor demişsin Lumia 640, 640 XL bunlar ne o zaman ? 2si de yeni cihazlar ve Microsoft'un yeni bir amiral gemisi üzerinde çalıştığı biliniyor. Önce bir konuyla ilgili haberleri takip etsen böyle bilmeden yorum yapmazdın.

Ms bizim wp dandik dalgalari yayiyor

ms windows phone saçmalığını satamayınca...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir