Microsoft için yine aynı kötü haber!

Microsoft, son 1 yıl içerisinde üçüncü kez aynı kötü haberle manşetlere çıktı!

  • Onur Seven
Microsoft 1.000 kişiyi daha işten çıkardı

Geçtiğimiz yıl Microsoft tarihinin en büyük işten çıkarma operasyonu ile dünya çapında 18.000 kişinin şirketle ilişkisinin kesileceğini duyurmuştu. Bu yılın Temmuz ayında ise şirket sahip olduğu telefon bölümünden 7.800 kişinin işine son vererek büyük çapta bir yeniden yapılanma içerisine girmişti.

Üç aylık mali sonuçların yayınlanması ile birlikte, Microsoft 1.000 çalışanını daha işten çıkardığını bildirdi. New York Times ise bu son operasyonu daha önce açıklanan işten çıkarmaların bir parçası olarak görmekten çok yeni alınmış bir karar olarak nitelendiriyor.

Son hamleyle birlikte Microsoft global işletme maliyetlerini kırpmaya devam ediyor. Bazı bölümler son derece iyi performans gösterse de şirketin bazı departmanları o kadar iyi durumda değil. Telefon bölümü gelirleri yıllık bazda yüzde 54'e düşerken, Surface gelirleri de aynı dönemde 908 milyon dolardan 672 milyon dolara kadar gerilemiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

windows 10la topladığı bilgileri satıp zengin olur merak etmeyiiiiin.

Büyük firmaların alt bölümleri ile duygusal bir bağı olmuyor. Yani zarar eden bir bölüm varsa o oranda çalışan işten çıkarılarak bölüm küçültülür. Bölümün şirkete bir katkısı yoksa kapatılır veya satılır. Ayrıca Microsoft artık eskisi kadar telefon modeli piyasaya sürmeyeceği için telefon bölümünü küçültüyor olabilir.

@24 Ekim 2015 16:27 Bunu işten çıkarılanlara söyle, seni micro avukatı seni...

@25 Ekim 2015 00:02 avukatliklikla falan ne ilgisi var ms bir hayir kurumu degilki... senin bir sirketin olsa ve bir departmana artik ihtiyacin olmasa ordaki calisanlara siz yatin ben size maas veririm mi diyeceksin

PC sektörünün durumu gözler önünde zaten. Telefon sektörü Microsoft için kurtuluş gibi görünsede Windows Phone çok yavaş ilerliyor.

Tam da is basvurusu yapacagim sirada olmadibu haber

microsoftun batması yakındır.....

PC kullanimi her gecen dusmeye devam ediyot. Microsoft telefonlarinda inatla kareli tasarima devam ettikce ve magzasinda uygulama yetersizligi oldugu surece dusmeye devam edecektir...

Bulut tekonolojisi insanlri issiz yapacak

Windows 10 ile satışlar durdu nolucak...

4000$ surface'i kim alabilir bizim ülkemizde (gerçi henüz gelmedide) biri bana açıklasın. Tabiki zarar eder. Akıl var izan var o paraya tanınmış kendini ispatlamış apple almak varken niye surface alimki?

@25 Ekim 2015 15:05 4000 dolara dünyanın hiç bir yerinde surface görmezsin göremezsin destekli sallayın ya biraz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play