Microsoft ile pilin tersi düzü artık bir

Bildiğiniz pilleri unutun, Microsoft'un yeni pilleri sizi şaşırtmaya geliyor...

  • Ümit Öncel
Microsoft ile pilin tersi düzü artık bir
Pillerin artık tersi düzü kalmayacak

Her ne kadar öncelikli olarak yazılım konusundaki çalışmaları ile ünlü olsa da, Microsoft teknolojinin farklı alanlarında da faaliyetlerini sürdürüyor. Fakat bu kez dev firmanın el attığı konu bilgisayar donanımları ile değil, piller ile ilgili. Microsoft'un patentini aldığı son buluşu pillerin eksi ve artı kutuplarının doğru yöne bakacak şekilde yerleştirilme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Firmanın yayınladığı basın bültenine göre AA, AAA, C, D ve CR123 sınıfı pillerde kullanılabilecek olan bu yeni yöntem hem standart, hem de şarj edilebilir piller için uygun olacak. Microsoft'un Instaload adını verdiği bu yeni teknolojinin güvenlik birimleri ve askeri personel için oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra, ev kullanıcıları için de pratik bir çözüm sunuyor.

Microsoft Instaload'ın ticari bağlantılarını da şimdiden sağladı bile. Aralarında Duracell, AE ve Black Diamond gibi isimlerin de yer aldığı firmalarla anlaşan yazılım devi, bu yeni teknolojiyi çok kısa bir süre içerisinde kullanıma sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yaw ne var ki bunda, zaten çocuk oyuncağı... Bir köprü diyodun a.c giriş uçlarına bir pili ne yönde bağlarsanız bağlayın, diyodun artı ve eksi çıkışlarından her zaman doğru polaritede voltajı alırsınız zaten... Sanırım bu haberde atlanan ya da yanlış aktarılan başka bir şey var.

bunlarda sp 1-2-3 yoktur demi? update falanda lazim olmaz? insallah XD :P

çok büyük bir sorundan kurtardı mikrosoft bizi:)

microsoft onca sorun arasında yazılıma değilde pillere zaman harcaması çok saçma.sanane pillerden git windows u yama :D

"Bir köprü diyodun a.c giriş uçlarına bir pili ne yönde bağlarsanız bağlayın, diyodun artı ve eksi çıkışlarından her zaman doğru polaritede voltajı alırsınız zaten"

.....................

köprü diyot kullanılan bir pili tekrar nasıl şarj edersin peki? :) tersine akımın geçmesi imkansız. Yeni birşey kullanmış olmaları lazım

Yaw ne var ki bunda, zaten çocuk oyuncağı... Bir köprü diyodun a.c giriş uçlarına bir pili ne yönde bağlarsanız bağlayın, diyodun artı ve eksi çıkışlarından her zaman doğru polaritede voltajı alırsınız zaten... Sanırım bu haberde atlanan ya da yanlış aktarılan başka bir şey var.
Dün 20:55
-------------------------------------------------------------

demek ki bu olayın patenti alınmamış...!!!
... ve Microsoft' ta işi geliştirip güzelleştirerek pantentini de alarak, üretime girmiş... bizim millet' te anca MSN ve facebook' ta kız avına çıksın...

saygılar..

Yorumlara bakılırsa gereksiz bir uğraşla meşgul gibi görünüyor Microsoft ama bu tür çalışmalar ne kadar vizyonu geniş bir firma olduğunu gösterir.

bana birşey kazndıracağını söyleyemem. kutuplarına ha dikkat edip takmışşın pili ha etmeden takmışşın arada pek bi fark yok. ama amerikada ki beyin özürlüler varsa bilmem. çayın üstünde sıcaktır yanabilirsiniz yazmadığı için dava açıp kazananların ülkesi ne de olsa :d

abi bunu mikrosoft yapmışsa kesin içinde kullanıcıların gizli bilgilerine ulaşmasını sağlayan gizli birşey vardır:))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play