Microsoft işe alacak Windows Guruları arıyor

Bu da nereden çıktı şimdi?: Microsoft, Windows'tan iyi anlayan "gurular" arıyor...

  • Ali Güngör
Windows Guru'ları aranıyor
İşte Guru için iş ilanı, büyütmek için tıklayın...

Apple'ın Genius Bar'ında çalışan ve Amerika'da klasik "Nerd" olarak tabir edilen bilgisayar meraklılarına Microsoft karşılık verdi.

Microsoft'un da kendi Windows Guru'ları olacak. Wikipedia'da bu konuyla ilgili ilginç bir bilgi aktarılmış: "Bazı Guru'lar sorgusuz sualsiz söylediklerine itaat edilmesini istiyor." Guru, alanında aşmış uzmanlara, büyük hocalara denir.

Microsoft; Kaliforniya, New York ve Maryland'de Windows Guru'ları aradığını belirten reklamlar yayınlıyor. Beklenen yetenekler ise tahmin edilebileceği gibi: derin bir Windows bilgisi, hevesli olmak, hızlı düşünebilmek ve kısacası Windows sorunlarıyla ilgili olarak kendisine danışacak kullanıcılara hızlı ve etkili çözümler üretebilecek kapasitede olmak.

Haberin devamında: Windows'u ne kadar bilmek gerek?

Windows'u çok iyi bilmek?

Guru'lar gerçekten Windows ile başa çıkabilir mi?

Windows'un mağazaları ve kafesi açılırken bu hareket oldukça anlamlı. Ancak Windows guru'larının işi, Apple "Dahi"leri kadar kolay değil. Apple bütün özellikleri önceden belirlenmiş donanım ve yazılım satıyor. Olası kombinasyonlar ve yaygın sorulan sorular kısıtlı ve belli.

Oysa Windows'ta inanılmaz bir çeşitlilik ve özelleştirme imkanı var. Piyasada bulunan donanımların neredeyse tümü hakkında bilgi sahibi olmak, Windows'ta çıkabilecek bütün sorunları çözmek ve soruları cevaplamak gerçekten zor bir iş. Windows'tan bu derece iyi anlayan gerçek Guru'ların da hali hazırda ayakta dikilip soru cevaplamaktan daha iyi bir işe sahip olacağı düşünüldüğünde, Microsoft'un hamlesinin sonuçlarını merakla beklememek elde değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ya desenize microsoft seni arıyor. Burdayım microsoftcuğum bilahare görüşelim.

Yaş mı da Guru mu hava durumu :D:D:D Bıraksınlar bu işleri :D Windows'u Windows'ta bilmezse kim bilir ? Dx

gecende konustum bıll 'le dedım ben mesgul adamım bırak pesımı yok ıllada benı ıse alcakmıs.duymus benım namımı tabı , lan tamam dedım geliyorum sen benı bekle surda ıkı dakka ben hemen gelıyom dedım ektım onu , adam meger o 2 dakkada winwows 7 yı hazırlamıs. bana dıyo bak ne yaptım dıyo hadı lannn dedım kapattım telefonu yuzune:DD

İş Windows olunca sorunlara Microsoft bile cevap veremezken Guru'lardan medet umuyor :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play