Microsoft karını arttırmaya devam ediyor!

Windows satışları düşse de Microsoft'un geliri artıyor. İşte yazılım devini uçuran ikili...

  • Gökay Özbudak
MS'yi Office ve Xbox taşıyor!
Kinect, Xbox satışlarına büyük etki etti..

Microsoft Mart'ın 31'in de biten çeyreği Xbox ve Office sayesinde oldukça karda kapattı. Yazılım devinin geliri geçtiğimiz yıl aynı döneme göre yüzde 31 oranında arttı. Bu çeyrekte Microsoft 5.23 milyar dolar kar elde ederken, toplam gelirini 16.43 milyar dolara yükseltti.

Kötü giden PC satışlarına rağmen Microsoft'un Xbox ve Office'le yoluna rahatça devam ettiğini ikilinin satış rakamlarından rahatça anlıyoruz. Xbox gelirleri geçtiğimiz yıl aynı döneme göre yüzde 60 oranında artmış durumda, 1.9 milyar dolar Xbox geliri geçtiğimiz yıl 1.2 milyar dolardı. Yüzde 21 oranında artan Microsoft Office satışları ise geçtiğimiz yıl aynı dönem 4.3 milyar dolar, bu çeyrek ise 5.2 milyar dolar gelir getirdi.

Windows 7'de ise yüzde 4'lük ufak bir düşüş dikkatleri çekti. İşletim sisteminin satışları geçen sene 4.6 milyar dolarken bu dönem 4.4 milyar dolara geriledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

orjinal office 2010 aldım. tüm güncelleştirmelerden sorunsuzca yarralanabiliyorum.

xp harbi bitmiş arkadaş :D

windowsu oyun la ofis taşıyor zaten :D

Microsoft a bir şey olmazda.. Şu Kinect i görünce Pc ye uyarlana cağı söylen tileri çıkmıştı hala bir haber yok bununla ilgili sanırım yani belkide işler iyi nasılsa diyip geçiyo herifler Pc ye çıkmayan bir çok oyun var güzel olan ama sanırım ümit yok herhalde

karı 4.6 milyardan dan 4.4 milyar dolara gerilemiş.aman ne büyük zarar.

Adamlardaki paraya bak. :|

İnanılmaz büyük bir şirket. Bu da gösteriyor ki her ne kadar Google ve Apple bastırsa da sağlam temeller üzerine kurulu. PC olmazsa başka bir alanda iş yapıyor yine kazanıyor Microsoft.

Sen de yorum yaz