Microsoft koltuğuna sürpriz bir isim daha!

Microsoft'un yeni CEO'su hakkında ortaya çıkan son isim, birçoğumuz için büyük bir sürpriz!

Microsoft koltuğuna sürpriz bir isim daha!
Kevin Turner

Her ne kadar Microsoft'un yeni CEO'sunun kim olacağına dair bilgiler halen bir kesinlik kazanmış olmasa da, Çin'den gelen bir habere göre firma çoktan yeni liderini belirledi.

WPDang isimli, Çinli bir Windows phone blogunda yayınlanan bilgilere göre, Steve Ballmer'ın 2014 Ağustos ayındaki resmi çekilişinin ardından, Microsoft'un başına ilk olarak, şu an yönetici koltuklarından birinde oturan Kevin Turner geçecek. Ancak Turner'ın liderliği kısa sürecek zira firma çoktan Nokia'nın CEO'su olan Stephen Elop ile anlaşmış bulunuyor. Turner'ın kısa sürecek liderliğinin, Elop'un iki üç yıl içerisinde CEO konumuna gelmesiyle biteceği düşünülüyor.

Konu Elop olduğu zaman, Ekim ayından beri ortalıkta dolaşan dedikodulara kulak asmamak elde değil. Keza Elop hakkında çıkan son söylentiler arasında, kendisinin Microsoft için yapmayı planladığı dev proje kapsamında, Bing arama motorunu ve Xbox bölümünü tamamen kapatmak istediği yer alıyor. Onun hedefi, Office programlarına yüklenmek ve her platformda destek vermek. İşte bu radikal planlar, onun CEO koltuğuna oturmasını erteletmiş olabilir.

Pek tabi şu ana kadar yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu sadece dedikodu ama Stephen Elop'un ziyadesiyle kuvvetli bir isim olduğunu da unutmamak gerek.        

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu adamda çaycı tipi var bundan bişey olmaz :)

Elop Mantıklı düşünmüş... Zaten Bing'i kullanan tek Microsoft çalışanlarıdır.

Bing tamamda hangi akla hizmet xbox'ı kapatacakmış?

Elop'tan bir şey olacağına dair pek umudum yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir