"Microsoft kovalamaca oynuyor"

Microsoft'un kurucularından Paul Allen, Microsoft hakkındaki açıklamalarıyla yine çok konuşulacak!

  • Gökay Özbudak
Paul Allen'dan Microsoft yorumu!
Paul Allen

Microsoft'un kurucularından Paul Allen, CNBC ile yaptığı röportajda Microsoft'un mobil teknolojide önündeki rakiplerini yakalamaya çalıştığını belirtti; "Mobil teknoloji yeni bir platform ve yeni platformlar öyle sık gelmiyor. Microsoft akıllı telefon piyasasında yarışa bir adım önde başlamış olsa da Apple'ın tableti ve Google'ın Android'inin gölgesinde kaldı."

Apple'ın kurucularından Steve Jobs hakkında ise Allen şunları söyledi; "Ona birçok ödül verilmeli. Diğer platformları geride tutmak için, daha iyi ve daha heyecanlı bir platformunuzun olması gerekiyor."

Allen Microsoft CEO'su Steve Ballmer hakkında ise küçük eleştirilerde bulundu; "Tüketici uygulamalarından çok şirket uygulamalarına odaklanması gerekiyor ama tüketici kısmının da daha çok ilgiye ihtiyacı var. Ballmer bu alanlarda daha atik olmak için hareketler yapıyor."

Twitter ve Facebook gibi sitelerin insanları bağladığına da dikkat çeken Allen, buradaki asıl zorluğun bunu paraya dönüştürmek olduğunun altını çizdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

büyücek bence mobil piyasadada

Adam doğruları söylüyor.

işte iki kurucudan biri ve MS-basic ve MS-DOSun mimarı. bu adam olmasa hukuk öğrencisi bill gates bu işlere cesaret bile edemezdi.

Paradan başka bildiği yok zaten.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play