Microsoft krizden çıkıyor mu? İşte cevabı

Microsoft yaşadığı zor günlerin ardından Windows 7 ve Halo ile borsada şaşırtıyor...

  • Ali Güngör
Microsoft'un yeni ürünleri hisseleri yükseltti
Bilişim sektörünün toparlanmaya başlaması bekleniyor

Microsoft'un hisse senetler Wall Street'in beklentilerini de aşarak yüzde 7.6 yükseldi. PC pazarındaki iyileşmeler, Windows 7 ve yeni oyun Halo'nun bu yükselişte büyük payı var.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri için çok önemli bir hafta geride kaldı. Microsoft'un borsadaki rakipleri olan Apple ve Google'dan liderliği yeniden alabileceği konuşuluyor. Microsoft'un başarısında masrafları kısmasının da payı var.

Jefferies & Co. Analizcisi Katherine Egbert "Microsoft geri döndü. Apple'ın hisselerindeki yükselişe ve Google'ın güçlü markasına karşın Microsoft başarılı oluyor. Rakamlar inanılmaz!" diyor.

Nisan ayından beri bir gün içerisindeki en büyük yükselişi yaşayan Microsoft'un hisse senetleri 2008 Haziran ayından beri en yüksek seviyeye çıktı ve Nasdaq borsasına da olumlu yansıdı. Microsoft'un hisse senetleri Mart ayında son 10 yılın en düşük rakamlarını gördükten sonra yüzde 92 yükseldi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Microsoft'un bu güne kadar yaptığı en iyi şey Windows 7.

zaten en düşük seviyesindeymiş. başarılı olamasa senetler elden çıkınca bakmışsınız ms yok.ne yani xp satacak kimse kaldımı ki.win 7 olmak zorunda.reklamla psikoloji ile sattıracaklar.başka çareleri yok. yeni bilgisayarlarda vistadan farklı değil win 7, nerede ise. lafın kısası henüz win 7 daha bebek ileride görürüz durumunu.

Sen de yorum yaz