Microsoft, LinkedIn'i 26 milyar dolara aldı!

430 milyon kullanıcıya sahip sosyal ağ, artık Microsoft'un! İşte dev satın almanın detayları!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, LinkedIn'i 26 milyar dolara satın aldı!
430 milyon kullanıcılı sosyal ağ, artık Microsoft'un

Microsoft, dev bir satın alma hamlesiyle LinkedIn'i kendi bünyesine dahil etti. 26,2 milyar dolarlık satın alma, gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla 2016 son bulmadan önce geçerli hale gelecek.

Satın almanın yol açabileceği endişelere karşın Microsoft, LinkedIn'in kendi markasını, kültürünü ve bağımsızlığını sürdüreceğinin garantisini verdi. Bunun yanında Jeff Weiner, LinkedIn'deki CEO görevini sürdürecek ve direkt olarak Satya Nadella'ya rapor verecek.

Satın alma hakkında konuşan Microsoft CEO'su Satya Nadella, şunları söyledi: "LinkedIn takımı, dünya üzerindeki profesyonelleri birbirine bağlamaya yönelik müthiş bir iş geliştirdi. Bir arada çalışarak LinkedIn'in büyümesini, bunun yanında Microsoft 365 ve Dynamics'in gelişimini hızlandırabilir, gezegen üzerindeki herkesi ve her kuruluşu güçlendirebiliriz."

Weiner'in açıklaması ise şöyle oldu: "Dünyanın fırsatlarla olan bağlantısını değiştirdiğimiz gibi, Microsoft'la olan bu ilişkimiz, onların bulutu ve LinkedIn'in ağı ile birleştiğinde, bize dünyanın işleme şeklini değiştirme şansı verecek."

Bugün 430 milyon kullanıcısı bulunan LinkedIn, bir önceki yıla göre yüzde 19'luk etkileyici bir büyüme kaydetmişti. Sitedeki iş ilanları son bir senede ikiye katlanırken, listelenen toplam ilan sayısı, 7 milyonu geçti. Kullanıcıların yüzde 60'ının mobil uygulamayı kullanması, sosyal ağın yeni uygulamasının da başarılı olduğunu gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Büyük olay bence .......

Boşa harcanan paralar! Yahoo'nun Tumblr'ı alması gibi abes-i iştigal bir operasyon bu! İşin aslı ne biliyor musunuz? MS, desktop işletim sistemi dışında birşey yapamıyor. Office 365, Outlook Online, Bing, IE Explorer, Skype, Silverlight, Windows Phone, Lumia, One Drive... Ürünler fena değil ama stratejiler yanlış. Gene de başarılar dilerim...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre 2016 için yılın ilk 5 ayında ihracat yüzde 6.5 düşüşle 57.48 milyar dolar oldu. Yani Koskoca Türkiye Olarak Aylık İhracatımız 11,49 Milyar Dolar !!! Not: Ekran ayarlarınızla oynamayın, okuduğunuz ve anladığınız gerçek.. Aramızda sadece okyanuslar değil, Sermaye birikimi, bu birikimin AR-GE ve yatırım kanallarına başarıyla yönlendirilmesi, küresel bilinirlik ve fark uyandıran projeler açısından temiz bir 500 yıl fark var.. ama kapatırız biz !

Yakında bunu da batırırlar.

Kullanmayı bırakacağım bir servis daha oldu.

Bence iyi olmuş arkasına msoftu almış oldu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost