Microsoft, Logitech'i satın alacak mı?

Microsoft'un, Logitech'i alacağı söyleniyor. Sizce Microsoft'un önereceği dudak uçuklatan rakam ne?

  • Uğur Seven - Onur Seven

"Microsoft, dünyanın önde gelen donanım üreticilerinden Logitech'i satın alacak mı?" Şu sıralar gündemi en çok bu soru meşgul ediyor.

Basına sızan haberlere göre, İsviçre kökenli lider donanım üreticisi Logitech'in değerinin 6.3 milyar dolar olduğu ve Microsoft'un şirkete 8 milyar dolar önereceği iddia ediliyor. Logitech'in en büyük ortaklarından biri olan Daniel Borel konuyla ilgili açıklama yapmayı redderken, teknoloji dünyasında ise bu satın almanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu.

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

mümkünse olmasın...biz memnunuz şu an ki tasarımdan kaliteden...lütfen uzak dur MS !

Bu microsoft adamı verem eder. Ne kadar yavaş çalışıyor adamlar. Bi SP3 çıkartamadılar arkadaş. Eğer taktikse de bu iş vistanın iş yapmadığı belli.....

Bizde şöyle bi şirket yapamadık.

bişi diyemiyorum alıştık bu haberlere google ve Microsoft tun şunu şukadar milyar dolara satın aldı veya alacak haberlerine bu ikisi bi birleşşe heryeri satınalırlar :)

Belki Logitech'in ürün kalitesi biraz yükselir böylelikle. Şu an gerçekten dayanıksız ürünler yapıyor. 3 senelik G15 klavye Türkçeleştirilmedi bile burada. Belki Microsoft düzeltir Logitech'i.

ne kadar obur bir şirket yaa. piton yılanı gibi. koskoca rakibi borland ı sindirdi. deli oldum. şimdide irili ufaklı şirketleri satın alıyor.. rekabet edeyimde yeni bişey geliştireyim yok!. logitech in portfoyündeki ürünler zaten kendisinde de var. yeter artık yaa.

Logitech'i almaaa!

ehehe :) Büyük balık küçük balık meselesi. Bunun 30 kat fazlasına ancak facebook'un yüzde bir buçuğunu alabilirken MS her zamanki gibi küçüklere yükleniyor. Microsoft taktiği işte. Ama almasın, yine tekel olmasın. Ben sırf MS olmasın diye logitech klavye seti alırken olmaaaz!...

Hangi arkadaş kalitesiz mal yapıyo ders kendisine baksın en iyi çevre birimi üreticisi logitech microsoft alsa uff geliştirmeleri daha da artar. Süper olur. tabi şirketin yapısını değiştirmemek üzere şuan ben logitech hastasıyım. Evde Hoparlör setim, Klavye ve Fare setim, Web Camın, Direksoyunum, Playstation kolum ve Joyistiğim logitech ve ben iyi kalite sunuyo.

Şirket satın almada bi sınır yok sanırım. Bi araştırsanız MS bu güne kadar kaç şirketi satın almış merak ediyorum. Logitech güzel bi marka, gayet hoş ürünleri var. Piyasada da tutulan ürünleri MS dan çok çok kaliteli. MS bu alanda yetersizliğini biliyodu. Şimdiye kadar yaptıklarının piyasayı dalgalandırmadığı aşikar. Ligitech bunu yapıyor. Bakalım ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Satılırsa bir dev daha tarih sahnesinden silinecek.

yok artık, bu mse para fazla gelio galiba. canları sıkıldıkca sirket alıyolar hemde ole ufak tefek deil en büyükleri. hakkaten bilişim dünyasının tekeli olmayı amaclıyorlar heralde...

inşallah almaz.daha doğrusu mic her türlü alır da logitech satmasa bari.

Microsoft alırsa webcam,klavye gibi donanımlarda çok önemli gelişmeler olur..

LOGITECH, 10milyardan asagi kendini satarsa aptallik eder

Gerçekten mükemmel bir şey olur.Bence alabilir.Ama logitech kolay alınmaz.

donanım konusunda microsofta kafa tutan logitech satmasın kendini.
tekel olmasın ki daha iyi donanımlar yapılsın.
tekel olursa çıkardığı bazı ürünlerdeki gibi bunda da hatalar yapılır, daha iyisi için uğraşmaz.
zaten en iyisi elinde olmuş olacak...

alması için sebeb göremiyorum

Microsoftun webcam klavye ve kameralarini kullandiniz yada gordunuzdemi elestiri yapiyorsunuz arkadaslar logitech urun kalitesi olarak zaten kendini kanitlamis bir firma microsoftda bu konuda basarili urunleri var windowslarda sorun var diye her cikardiklari urunde hatali degil merak etmeyin ama bu satis olursa logitech fabrikalari uzakdoguda buyuk ihtimal cine tasinir is kaybi olur yoksa degisen bir sey olmaz

Eğer alırsa kalitesi düşer fiyatı katlanır.

Logitech'in çok kaliteli ve güzel ürünleri var kendim mx revolution ve iki tane webcam ını kullanıyom(biri laptop için) hepsinden çok memnunum umarım logitech satılmaz hem fiyatları ne kadar bazen uçuk kaçıkta olsa verdiğiniz paraya değiyor

microsft yine bi şeyler peşinde ya hayırlısı ama logitech satılırsa eminim ürünlerin fiyatları düşer ama fiyatların düşmesi kalitenin de düşmesi demek oluyor....

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış: (12.01.2008 01:07:34)

Eğer alırsa kalitesi düşer fiyatı katlanır.

Microsoftun Windowsu dışında bir ürününü kullandınmı kaliteden bahsediyosun..? En basiti bir tane Microsoft Fare al kullan.. Gözün kalite görsün..

bence alsın arkadaşlar. microsftu bu forumdaki arkadaşlar kötülüyorlar ozaman gitsinler linux kullansınlarda göreyim. microsoft en akıllısını düşünüyor eksik olduğu bölgelere yatırım yapıyor. ben tekel olma konusuna katılmıyorum.bence fiyat politaksındada ucuzlama yapacaığını düşünmüyorum. misal olarak gidipte kim z5500 haporler setini 200 dolar yaparki. bu yüzden inşallah alır ve geliştirir.

Yok işletim sistemi dışında başka bir ürününü kullanmadım neden sordun ki.
Sen microsoft için mi çalışıyorsun neden tepki verdin.
Alırsa Logitech kalitesi düşer dedim, microsoft yazılım üreticisi bildiği işi yapsın.
Ayrıca dünyada microsoftu ve özellikle işletim sistemini son derece ağır bir şekilde eleştirenler varken sen bana neden böyle bir karşılık verdinki.
Bende kalitesiz olacakmış hissi oluşturuyor mizrosoft donanım ürünleri.
Bu benim yorumum ve hissiyatım.
Sen de övgüler yağdır ve beni ikna et kaliteli olacağı konusunda.
Yada microsoft kendi yapsın reklamını.
Onun ürünlerini kullanabilmem için gerçekten almaya değer kaliteli ürünler olduğuna kanaat getirmem gerek önce.


bill gates'in açıklamalarını hatırlayın, yakın zaman içinde insanlar klavye ve mause kullanmmayacak, sensörler insanların hareketlerini algılayacak..

bu konuşmalardan sonra microsoft'un bu sektörde alım yapmasından iki anlam çıkarılabilir.

1. böyle birşey olamaz bomba haber.
2. microsoft bu olanda lider bir firma alarak, onu hedefleri öngörüleri doğrultusunda geliştirecek.
tabi oyun piyasasını da göz önünde tutmak gerekir, bu alanda bir yatırım olabilir.

veysel samir şahin

alıp naapcakki

Bence Microsoft donanım konusuna gereğinden fazla önem vermeye başladı mutlaka bir plan üzerinde çalışıyor, çünkü Logitech sıradan bir marka değil !

Max_Real Qnx

ben microsoft'un yazılım ve donanımlarına hastayım hele donanımları akıl almaz bir şekilde süper dayanıklıı ve uzun ömürlü logitech firmasını yamacına almasına katılıyorum

yakışır bill abime

hayal bunlar hayallllll herkez işini yapsın mıcrosoftun neyıne donanımmmm bıraksın pazarı logiteche yazılımını geliştirsinler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play