Microsoft, Mojang'ı satın alıyor!

Microsoft, tüm platformlarda çok popüler olan bu oyunu, kendi bünyesine katıyor!

Microsoft, "Minecraft"ı 2.5 milyar dolara alıyor!

Microsoft, ünlü oyun Minecraft'ın geliştiricisi Mojang'ı satın alıyor. Bol bloklu oyunun sahibi olmak, Microsoft'a 2.5 milyar dolara mal olacak. 

Xbox başkanı Phil Spencer, yaptığı açıklamada satın almayla birlikte Minecraft topluluğunun büyümeye hızla devam edeceğini, Minecraft'ı Xbox ve PC'nin yanında iOS, Android ve PlayStation'a sunmaya devam edeceklerini söyledi. Yani satın alma, Minecraft'ın oynanabildiği platformları olumsuz etkilemeyecek, PlayStation dahil diğer platformlar, oyunu oynamaya devam edebilecekler.

Microsoft'un Minecraft'ı satın almasının arkasında birkaç neden yatıyor olabilir. Analistler, iOS ve Android'de popüler bir oyun olan Minecraft'ın Windows Phone'a uyarlanarak platformun konumunu güçlendirebileceğini düşünüyorlar. Microsoft, elbette oyunu Windows Phone'a getirmekle kalmayacak, kendi platformunda oyuna ek özellikler veya ayrıcalıklar ekleyecektir. Microsoft'un planları arasında geliştiricilerin dikkatini Windows Phone'a çekmek de elbette var.

Geçen hafta Microsoft'la ismi anılmaya başlanan Minecraft, PC, Xbox 360, PS3 ve diğer platformlarda şimdiye kadar 54 milyon kopya satmayı başarmış bulunuyor. Bakalım Minecraft'ın kutucukları, Windows 8'in kutucuklarını geçerek Microsoft'u başarıya ulaştıracak mı...

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

tırışkadan nağmeler.....

windows phone kullanıcısı olarak şimididen heyecanlandım :D

Şimdi android duşunsun

microsoft geriye doğru gitmeye çalıştığından çok normal buldum. artık windowsu da piksel piksel görünecek şekilde yaparsa şaşmayız

Güzel olur

benzer tarzda üretilmiş tüm oyunlara patent davası açacaklar çünkü çok fazla taklit var

benzer tarzda üretilmiş tüm oyunlara patent davası açacaklar çünkü çok fazla taklit var

Survivalcraft adında Bi oyun var minecraft kadar güzeldi. Bakalım şimdi nolcak.

Darısı terraria 505 games e olmasın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir