Microsoft, Motorola'yı da "işgal etti"

Microsoft, Lenovo ile yaptığı yeni anlaşma sonrasında, Motorola ceplere iyiden iyiye yerleşiyor!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, Motorola'yı da "işgal etti"

Microsoft'un daha önceleri Windows Phone'lu ceplerine sakladığı uygulamaları, Lumia'daki işlerin kötü gitmesiyle beraber Android'e de açması şirket için mantıklı bir hamle olmuştu. Bu sayede uygulamalarını kullananların sayısını bir hayli arttıran Microsoft, bu defa da Motorola akıllı telefonları için Lenovo ile işbirliğine gitti.

Lenovo ile el sıkışan Microsoft, Office mobil, OneDrive ve Skype gibi uygulamalarını Motorola cep telefonlarıyla birlikte kullanıcılara ön yüklü olarak sunacak. Bu sayede milyonlarca kullanıcıya daha erişebilecek olan Microsoft, uygulama konusunda yalnızca Lenovo ile çalışmıyor elbette.

Diğer Android cihaz üreticilerinden Acer, Asus, Dell, LG, Samsung ve Sony gibi teknoloji devleriyle de alışverişte olan Microsoft, elbette bunun karşılığında ücret de alıyor. Geçtiğimiz yıl Android cihaz üreticilerinden 1 milyar dolar patent ücreti alan Microsoft, her iki durumda da kazanıyor diyebiliriz. Bundan sonra Microsoft'un uygulamalarını Motorola ceplerde de göreceğimizi düşünürsek, Microsoft cebini biraz daha dolduracak gibi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Nokia yı batırdı sıra android de. Samsung telefonlarda da geliyor. Eğer 8 gb lık yeni çıkan telefon alırsanız hafızanın çoğunu microsoft uygulamaları kaplıyor.

@25 Ağustos 2016 16:27 Neye elini atsa batıran bir şirkete dönüştü.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play