Microsoft, MSN China'yı kapatıyor!

Microsoft, bu önemli servisini Çin'de kapatma kararı aldı! Ama nedeni, katı sansür değil!

  • Cenk Atlı
Microsoft, MSN China'yı kapatıyor!

Yazılım devi Microsoft, Çin'deki MSN web portalını önümüzdeki ay kapatacağını açıkladı. Firma yaptığı duyuruda söz konusu kararın Windows 10 yazılımı ve onun hizmetlerine daha fazla odaklanma çabalarının bir parçası olduğunu belirtti.

MSN China'nın sitesinde yapılan duyuruda portalın 7 Haziran'da kapatılacağı söyleniyor. Diğer pazarlarda olduğu gibi, MSN'nin Çin'deki sitesi de firmanın Outlook.com ve Office gibi en popüler ürünleriyle ilgili bağlantıların yanında haberler ve lifestyle içerikler sunuyor.

Bir Microsoft yetkilisi konuyla ilgili The Wall Street Journal'a verdiği demeçte firmanın "Çin'le olan derin bağlarını sürdüreceğini ve Windows 10, bulut hizmetlerinin de dahil olduğu bir dizi ürünü sunmaya ve bunun ABD dışındaki en geniş araştırma ve geliştirme merkezi olarak kalmaya devam edeceğini" belirtti.

MSN China kapandıktan sonra bunun yerini bir Bing arama çubuğunun ve diğer Çin merkezli sitelerin bir indeksinin de bulunacağı bir site alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Asıl nedeni bu değil aslında. Microsoft şuan da batışa doğru adım adım ilerliyor. Hisse senetlerinde %30' luk düşüş olduğunu belirtiyor hisse sahipleri.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost