Microsoft Nisan 2020 Güncellemesine Hazırlanıyor

Microsoft'un son blog yazısı, Windows 10 için köklü değişikliklerin haberlerini veriyor!

  • Doğan Kürşat Aktaş
Microsoft Nisan 2020 Güncellemesine Hazırlanıyor

Microsoft görünüşe bakılırsa beklentilerin de bir adım ötesine geçerek 2020 için hazırlıklara şimdiden başladı. "20H1" kod isimli güncellemenin üzerinde çalışıldığını geçtiğimiz gün duyuran yazılım devi, bu Windows 10 güncellemesini 2020 yılının ilk aylarında yayınlayacak.

Bu, Windows 10 için "19H1" kod isimli Nisan 2019 güncellemesinin henüz yayınlanmadığı göz önüne alındığında bundan sonraki güncelleme için çalışmak adına oldukça erken bir zaman. Nisan 2019 güncellemesi, henüz seri-üretime-hazır (RTM) durumunda değil. Dahası, 2019'un Ekim ayında yayınlanacak olan "19H2" kod isimli güncellemenin toplu test aşaması önümüzdeki bahar aylarına dek başlamayacak bile.

Fakat Microsoft, bir adım daha ileriye gitmek için bir sebebi olduğunu belirtiyor. Microsoft Insider beta test programının başındaki isim Dona Sarkar, Microsoft'un blog yazısında bu durumu "20H1 için üzerinde çalıştığımız bazı şeyler için ekstra zamana ihtiyaç var" cümlesiyle açıklıyor.

Microsoft, 20H1 güncellemesi hakkında henüz kapsamlı bir açıklama yapmış durumda değil. Fakat büyük bir gelişme söz konusu olduğunda test süreci halihazırda başlamış olduğu için bundan haberdar olmak çok yakın zamanda mümkün olacak. Testin güncellemenin yayınlanmasından iki yıl önce başlamış olması, oldukça köklü değişiklikler için hazır olmamız gerektiğini gösteriyor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Pardus'u öyle bir noktaya getireceğiz ki Windows'a, MSOffice'e gerek kalmayacaktır. Hepsi savaştan sonra...

Windows 10 2019 Update bitmeden bırakın Windows 10 Vanadium'u Windows 10 Vibranium'u yapmaya başlamak, tonlarca gizli bug getirebilir (Zaten yokmuş gibi). MS'nin artık kararlı bir şekilde tek bir işletim sistemine odaklanmalı ve piyasaya sürmeden önce test yapmaları lazım. Fakat, bunun yerine 3 tane işletim sistemiyle uğraşmak, kararsız ve kullanılamaz bir işletimim sistemi getirir.

pardus neden 32 bit bilgisayarlara destek vermiyor ki anlayamıyorum. yeni pardus 64 bit destekli. pardus iso sunu indirmek yerine pardus u Windows gibi yüklemek isterdim.

Sen de yorum yaz