Microsoft, Office 365'i arabalara taşıyor!

Microsoft'tan sıra dışı bir hamle: Office 365'i otomobillerin içerisine taşımak!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, Office 365'i arabalara taşıyor!

Dünya otomotiv sektöründe bilişim rüzgarları eserken, bundan belki de en büyük payı almayı başaran Harman, Connected Car konseptiyle büyük ilgi toplarken, elbette teknoloji devleriyle de işbirliğine gidiyor. Halihazırda Alfa Romeo, Mercedes, BMW, Jeep ve daha pek çok otomotiv deviyle işbirliği yapan Harman, teknoloji noktasında ise önemli bir isimle yollarını birleştirdi. CES 2016'da duyurulan işbirliği neticesinde, Microsoft'un Office 365 bulut servisleri, otomobil içine entegre edilecek.

Otomobil eğlence sistemlerinin önemli ismi Harman, artık otomobilde etkin bir çalışma ortamı sunacak. Office 365'in sunduğu tüm ofis uygulamaları araç içine sağlanacak. Böylece profesyoneller yoldayken randevularını organize edebilecek, e-postalarını duyabilecek ve cevaplayabilecek, konferans konuşmalarına katılabilecek ve Skype üzerinden video görüşmeleri sağlayabilecek. Microsoft'un İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Peggy Johnson, yaptığı açıklamada bu işbirliği ile Harman'ın "connected car" sistemlerine Office 365'i getirerek, üretken bir çözüm sunmayı umduklarını söyledi.

Servisin hangi araçlarda görüleceği ve ne zaman uygulanmaya başlanacağı ile ilgili bir açıklama ise yapılmış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bak, Melody, araçlar için yerleşik ofis yazılımı da benim projelerimden biridir ve o da gerçek olmak üzere...

Büro'da her şeyi organize eden, obez, kilolu varsayalım Margrid veya James Bond'daki Miss Moneypenny gibi işinin ehli workholic, şefinin iç çamaşır markası ve konfeksiyon numarasından tut, karısı ve metresinin beden ölçüsü ve sevdiği renklere, çiçeklere kadar işine vakıf sekreterlere yazık olacak. Teknik, modernite iyidir ama sürekli işyerlerinin rasyonelleşmesi sonucu böyle tombul sekreterlerde iş hayatından yok olup gidecek. Piyasada pek fazla talep göreceğini sanmıyorum.

Ben bu microsoftu destekledikce o acayip işler yapmaya devam ediyor. Lan şirketler şirketler kom olum bunlar böyle durmadan grup gorusmeleri check etmeler sunumlar arabada officemis daha neler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost