Microsoft onları da "gömüyor!"

Microsoft'un kısa süre öncesine kadar göz bebeği olan bu cihazlar, görünüşe göre yolun sonuna geldi!

Xbox Video servisi eski cihazlarda çalışmayacak

Microsoft'un mobil geleceği için bir zamanlar büyük yatırım yaptığı Zune cihazları, Zune PC ve Windows Phone 7'li cep telefonları, artık gözden çıkarılmış gibi görünüyor. Microsoft'un online video servisi, Xbox Video'nun geliştiricileri, 2014 başından itibaren bu cihazlara artık destek vermeyeceklerini açıkladılar.

Microsoft Şubat 2014'te Xbox Video servisi için bir güncelleme yayınlamayı planlıyor. Bu güncelleme ile birlikte, Xbox Video üzerinden satın alınan içerikler artık eski Zune cihazlarında ve Windows Phone 7 sisteminde izlenemeyecek.

Bu hamle, Microsoft'un yeni nesil cihazlarını desteklemek için aldığı bir karar gibi görünüyor ancak geçmişte cihaz satın alıp bu cihaz üzerinde seyretmek üzere XboX Video servisinden film ve içerik satın alan kullanıcılar artık satın aldıkları içeriklere erişemeyeceklerini duyunca pek memnun kalmayacaklar.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bill'uyan şirketinin ayağına skiyler :)

@11 Kas 2013 15:11 Sen Bill'i tanımazsın, onu bizler biliriz. Bill bunlardan kat kat daha beter bir cimridir. Hiç deneme...

Böyle giderse biz de gömecez... (Maksat yardım olsun:)

@11 Kas 2013 15:27 Ben senin dediğin eylemi iki yıl önce yaptım. Yemin ettim bir daha almıyorum.

Wp8 e gecirsinler çok mu zor bi guncelleme yayınlamak

@11 Kas 2013 15:50 Komisyon alan Microsoft'un da, üreticinin de işine geliyor güncellememek, çünkü onu atıp gelip yeni ürününü satın almanı bekliyorlar.

windows un stratejinisi anladım windows phone 9 çıkınca windows, windows phonenin suratına bakmayacak

@11 Kas 2013 17:26 Aynen, Windows telefon alanlar Microsoft'a rest çekmişlerdi, buna rağmen yeniden yaptı. Ayrıca satmaya kalktığında değer kaybı çok fazla. 1000 liraya alırsın bir yıl sonra 250 liraya kimseye satamazsın. Yaşadık bunları. Program yok, destek yok, bir iki yıl sonra eski modele hizmet verdiği siteyi bile yok ediyor. Alırken iki defa düşünün.

microsoft tan lisanslı ürün satın almak için ya paralı ya da salak olmak gerek.

@11 Kas 2013 17:52 Windows Mobile telefon için hem Microsoft'a hem de üretici firmaya yapmadığım başvuru kalmadı. Bir daha Windows Telefon ölsem almam dedi ve almadım. Eğer ki Windows Phone 7 alsaydım ikinci defa keriz olacaktım. Alanlar üzerine bir bardak soğuk su içebilirler. İyi gelir. Önümüzdeki yıl da Nokia Lumia'cılar ağlayacak... Kesin...

@12 Kas 2013 02:59 Doğru zaten harika diye o kare kare 98 den kalma win 8 i kullananların hepsi yine kare görünüme dönen nokıayı sevdi neden : onlar için beyin bedava bizim içinse pahalı çünki içi dolu. Boşvereceksin bunları bunlardan ancak köle olur.

böyle gömmeye devam ederse bende apple geçeceğim sonunda. sürekli bir şeyleri değiştirmek nedir ya.

mümkünse windoz kendinide gömsün...

microsoft çok çabuk gözden çıkarıyor ne olursa olsun Lumia 1520 :D:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir