Microsoft RMS kullanıcılarına SP3 yükletmiyor

Microsoft RMS ile uyumsuzluk sorunlarından dolayı XP SP3 ve Vista SP1'i yükletmiyor!

Microsoft RMS kullanıcılarına SP3 yükletmiyor

Technet forumlarında Microsoft'un bu tür yayınlardan sorumlu yöneticisi Chris Keroack'ın yaptığı açıklamaya göre Microsoft hem Windows XP SP3 hem de Windows Vista Service Pack 1'de Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS) sistemi ile ilgili bir problem buldu ve bu sistemi kullanan Windows'lara Sp3 yüklenmeyecek.

Paketlerde uyumsuzluk sorunları giderilip download tekrar açılacak. Ancak herhangi bir tarih verilmedi.

Problemin Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS) ile servis paketleri arasındaki uyumsuzluktan kaynaklandığı belirtiliyor. Windows XP Sp3 sadece bu sistemi kullanan Windows XP'lere yüklenmeyecek. Diğer sistemlerde ise bir sorun bulunmuyor.

Technet forumlarında yapılan açıklama

Technet forumlarında yapılan açıklama ise şöyle:
In the last few days, we have uncovered a compatibility issue between Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS) and both Windows XP SP3 and Windows Vista Service Pack 1 (SP1). In order to make sure customers have the best possible experience, we have decided to delay releasing Windows XP Service Pack 3 (SP3) to the web.


To help protect customers, we plan to put filtering in place shortly to prevent Windows Update from offering both service packs to systems running Microsoft Dynamics RMS. Once filtering is in place, we expect to release Windows XP SP3 to the web.

We are also testing a fix, and will make it available once that process is complete. Once they have installed the fix, Microsoft Dynamics RMS customers should be able to run both service packs.


Until then, we advise Microsoft Dynamics RMS customers to not install either service pack. Microsoft Dynamics RMS customers running Windows XP SP3 or Windows Vista SP1 should contact Microsoft Customer Support Services for additional information.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

yamalamayı bile beceremeyen bi firmaya ne kadar güvenicez güvenlik konusunda büyük bi muamma bana göre.

açıklamanın türkçesi yokmu ?

benim ingilizcem var anlıyorum fakat bilmeyenler ne olcak ?

rms ney acaba anlamı ?

bide technet forumlarında yapılan açıklamayı türkçeye çevirseydniz daha makbule geçerdi..

yaf bu microsoft da bi defa tam bişey çıkarsın bu kadar olmazki tamam pazar payım büyük diye ayıp yaf

sanki şikayet geldi de illlegal paylaşım diye linkleri silinmiş havası yarattı bende şu an microsoft

valla sp3 u rapidshare'e versinler ruslar onu düzeltir no rapid olarak bile yayınlar

Kapsamli bir service pack paketi icinde bu tip hatalar olmasini normal buluyorum. Bunu anormal goren kisiler genelde hayati boyunca bir proje gelistirmemis kisilerdir. Devasa bir projede tum uclar arasincaki iliskileri cozmek gercekten zordur. Ayrica Ruslar cozer olayi da komik geldi. Benzer yorumlari bazen hackerlar konusunda da goruyorum. Istisnai bir grup haricinde bu insanlarin cogunlugu zevk icin saga sola zarar veren insanlardir. Bunlar da is yapmak degil yikmakla ugrasirlar. Bir ormani bir kibritle yikabilir sonra da neden yangina dayanikli agac dikmediniz diye sikayet edebilirsiniz ama bir orman yapmak yuzlerce insanin onlarca yilini alacaktir. Bol keseden atmayalim

Microsoft'a haksızlık etmeye kimsenin hakkı yok. Windows ailesinin Binlerce programla uyumlu çalışmasını sağlamaya çalışmak ve uyum sorunlarını gidermek gayet normal bir süreç. Her işletim sistemi sürekli geliştiriliyor. Bu servis paketleri de bunun için var zaten.

Herkes Microsoft'a yükleniyor, ama ondan da vazgeçmiyor.
Microsoft Windows sürümlerini severek kullana gelen bir kullanıcıyım.
Microsoft rulesss.

arkadaş ve sayın chıp yöneticileri benim 7 yaşında diz üstü bilgisayarıma yükledim sorunsuz olarak ve bilgi sayarımın önceden verdiyi hatar ve benim gözle görünür olan hatalar düzeldi bence sorunyok

bir hata yok indirdim sp3'ü internet hızlandı birde hızlı açılıyor bilgisayarım chip dergisine teşekkür ederim 4 yıldır derginizi alıyorum eğitim cdleri hiçbir yerde uygun bulamayacağımız eğitimleri sunduğunuz için teşekkür ederim.

gerçekden doğru bünyesindeki mühendisler parayı götürürken iyi iş adam gibi sorunsuz iş yapmaya gelince yok en iyi pardus aslında ama elimiz alışmış bir kere...

İnsanların Microsoft'a yüklenmelerini haklı buluyorum o kadar para verecek insanlar Windows Xp, Wista ultimate vs.vs sonra Sp 1-2-3 diyecek yükleyeceksin onunla birlikte şunu da yükle yok hata verdi yok otomatik güncelleştirmeler, yok hatalar. Ben bu işletim sistemini alırken aldığınız dolarlar da hata çıkıyormu kardeşim ? tıkır tıkır alıyorsunuz. Hata yapmaları normalmiş nesi normal yaa Wista çıktı çıkalı insanların başına dert oldu, hata üstüne hata tam sürüm bir işiletim sistemi değil ara işletim sistemi sanki verdiği. Oradaki mühendis demek istemiyorum (mühendislere hakaret olur) ne için oradalar merak ediyorum. Ya yapacaksan işini tap yap yada deki kardeşim ben bi halt tan çakmıyorum siz bana hataları söyleyin ben düzelteyim. Oldu görürsem söylerim insanları resmen kobay olarak kullandı Microsoft, biz söyledik onlar düzeltti madem düzeltecektin neden hatalı bir işletim sistemi yaptın. İe 7 bu programı ise şiddetle tavsiye etmiyorum. Neymiş Sp 3 kurarsan İe6 kullanamazsın ya sanane ister kullanırım ister kullanmam sanamı sorucam Allah allaaah. herneyse yaa. arkadaşların dediği gibi yaşasın özgür yazılım diyorum.Sırf bu yüzden Linux öğrenecem yaaa

SP3'ü yükleyeli sistemde hata iletilerinden kurtulamıyorum, sistemin kararlılığı bozuldu ve donmalar daha çok yaşanmaya başladı. Microsoft, gönderdiğimiz hata raporlarını kullanarak SP3'ü düzeltirmi bilemiyorum ama böyle giderse SP3'ü kaldırmayı düşünüyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir