Microsoft satın aldı ama o da yararlanacak!

Microsoft'ta pişer, Facebook'a da düşer... İşte Facebook'a çıkması muhtemel "büyük ikramiye"...

  • Gökay Özbudak

Microsoft'un Skype'ı 8.5 milyar dolara satın almasından sonra CEO Steve Ballmer, Skype'ı Outlook e-posta, Xbox ve Kinect gibi sistemlere entegre edeceklerini söylemişti. Ancak Gabriel Consulting Group'tan Dan Olds durumun çok daha farklı olabileceği görüşünde.

Olds'a göre Microsoft, Skype'ı kendi bünyesinin de dışına çıkaracak ve Facebook'la zaten var olan küçük ortaklığı aracılığıyla sosyal paylaşım sitesinin de Skype'tan yararlanmasına izin verecek. Bu şekilde Google için büyük bir tehdit oluşturacak ikiliden Facebook da, Skype'a çok büyük paralar dökmeden ondan yararlanmış olacak.

"Microsoft başkalarının yararlanmasındansa Facebook'un Skype'tan yararlanmasını tercih eder. Microsoft, Facebook'a bir ortak gibi davranıp böyle bir teklif yapsa beni şaşırtmaz... Google'a beraber saldırmaları daha iyi olur. Facebook da böyle bir anlaşma sağlayabilirse kendisi için çok yararlı olur. Skype'ı herhangi bir para vermeden ya da yönetmek zorunda kalmadan sitesinde kullanabilir. Bu da kullanıcıların sitede biraz daha kalmaları için oldukça yararlı olur."

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

onu da MSN'e çevirirler.

Garajlara dönmek gerek.

ben olsam hiç tınlamam faceyi. boş zaman yeri çünkü. ben skype programını iş amaçlı kullanıyorum.

Microsoftun asıl çakallığı skypee kullanıcısını arttırmak ve skypeeye kullanıcı çekmek. Facebook sayesinde de bunu çok rahat yapabilecek. Ama microsoft facebooka yardım etmiş gibi gösteriyorlar. (lebette facebooka da yarayacak bu) Bir taşla iki kuş vurmuş olmaktan öte bir şey bu. Takdir ettim microsoftu. :)

çakal microsoft, nokia'yı aldı daha çok nokia kazanacak gibi gösterdi, şimdi skype'ı aldı kendileri ne kazanacaklar onu açıklamadan facebook'a sokuyorlar

birde skype üzerinden reklam. ve farklı planları olabilir ki bunlar gelecekte ortaya cıkar. ama asıl gsm oparatörleri ayvayı yedi. diyelim şirkettesiniz. telefonla aranızda çok görüşüyorsunuz. cepnet yaparsın tüm telefonlara skype yüklersin. arada bedava görüşme yaparsın. vodafone sınırsız günlük cep nette deneme yapıldı. windowsmobile platform 3 g destekli b7330 birde arkadaşın nokiası arasında tek kötü tarafı mobilede buluetoodh tanıtamadim.
skype tanımıyor. ama kısa sürede teni sürüm çıkar.
kablolu kulaklıkta sorun yok.
sevgilisi olanlar yaşadı ayda 8 tl sınırsız görüş mailleş shat yap nedersen et. :))))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play