Microsoft Store İki Kullanışlı Özellikle Yenilendi

Microsoft Store, kazandığı iki yeni özellikle eksiklerini kapatmaya devam ediyor.

  • Doğan Kürşat Aktaş
Microsoft Store İki Kullanışlı Özellikle Yenilendi

Microsoft, uygulama dağıtım platformu Microsoft Store'un eksik yönlerini her yeni güncelleme ile hızla kapatmaya devam ediyor. Son güncelleme ile uygulama platformuna iki kullanışlı özellik daha eklendi. Bu iki özellik ilk olarak geçtiğimiz yaz ortaya çıkmış olsa da kullanıma alınmamıştı.

Yakın zamanda Windows 10 kullanıcıları Microsoft Store üzerinde almak istedikleri oyunlar için liste tutmak zorunda kalmayacaklar. Xbox Insider kanalında ortaya çıkan yenilikle artık uygulamalar, cihazlar ve oyunlar teker teker satın alınmak yerine bir alışveriş listesine eklenebilecek. Bunun için kullanıcıların satın alma seçeneğinin hemen altındaki alışveriş sepeti sembolüne tıklamaları yeterli olacak. Bu özelliğin en güzel yanı, listenin cihazlar arasında senkronize ediliyor olması. Yani Microsoft Store üzerinden evinizde başladığınız bir alışverişi ofis bilgisayarınızda veya diğer cihazlarınızda tamamlamanız mümkün.

Bunun yanı sıra Microsoft Store üzerinde bir "İstek Listesi" de yakın zamanda tüm kullanıcılara açık olacak. Bu sayede belirli uygulamaları indirimli bir fiyat üzerinden almak için istek listenizde izleyebilir ve listeyi herkesin görebileceği şekilde ayarlayarak size hediye almak isteyen bir arkadaşınıza alacağı hediye hakkında bir fikir sağlayabilirsiniz. Alışveriş sepetinde olduğu gibi istek listesi de cihazlar arasında senkronize edilebilecek. Bu sayede istek listenize istediğiniz bir cihazdan oturum açarak ulaşabilecek ve bir indirim fırsatını tüm cihazlarınızdan haber alabileceksiniz.

İstek listesi butonu da Insider test arayüzünde bir değişiklik yapılmaması takdirinde satın alma butonunun hemen altında, alışveriş listesi butonunun yanında yer alacak.

Hatırlatmak gerekiyor ki bu iki özellik de şu an için sadece Windows test sürümlerini kullanan Insider kullanıcılarına açık. Microsoft'a göre bu özellikler birkaç haftaya herkesin kullanıma açık olacak ancak bu süre değişiklik gösterebilir ve özelliklerin kullanımı son kullanıcıya ulaşacağı zamana kadar değişiklik gösterebilir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play