Microsoft Sunrise için gün batımı vakti!

Microsoft'un bir süre önce satın aldığı popüler mobil uygulama, yolun sonuna çok yaklaştı!

  • Zeynel A. Öztürk
Sunrise için günbatımı vakti!
Sunrise Calendar, artık sadece Outlook uygulamaları içinde yaşayacak

Hizmetlerin ve uygulamaların dev firmalar tarafından satın alındıktan sonra ölmelerini duymaya alıştığımızı söyleyebiliriz. Microsoft'un bir sene önce satın aldığı Sunrise Calendar uygulamasının yapımcısı Sunrise, uygulamasının 31 Ağustos itibariyle kapatılacağını duyurdu.

Microsoft, Sunrise'ı satın almasının ardından uygulama içerisindeki işlevleri Outlook'un iOS ve Android'deki mobil uygulamalarına entegre etmişti. Ancak Sunrise Calendar ayrı bir uygulama olarak yaşamını sürdürmüştü. Uygulamanın yolun sonuna geldiği, güneşin battığı, Sunrise Calendar takımından gelen şu duygusal blog satırlarıyla anlaşıldı:

"Bizi Outlook'ta takip edip etmeyeceğinizi bilmiyoruz, ancak size çok TEŞEKKÜR EDİYORUZ. Hep yanımızda oldunuz. Desteğiniz, geri bildirimleriniz, hataları onarmamız için teşvikleriniz olmasaydı ve uygulamayı arkadaşlarınızla paylaşmasaydınız, Sunrise böyle müthiş bir uygulama olmayacaktı."

Takım, iOS ve Android uygulamalarını kastederek "Outlook takımı ile yan yana çalışmayı sürdüreceklerini" ve "bu ölçekteki bir uygulama için çalışmaktan dolayı heyecan duyduklarını" da söyledi. Sunrise'ın Outlook'un Windows 10'a yönelik mobil uygulama için şimdiye kadar herhangi bir çalışmasının olmadığı biliniyor. Blog gönderisinden bu konuda bir değişiklik olmayacağı anlaşılıyor.

Takım, uygulamayı mağazalardan kaldırmadan, olduğu gibi bırakmanın kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek sonuçlar doğuracağını düşündüğünden, onu mağazadan çekme kararı vermiş. Yani Sunrise 31 Ağustos'tan sonra çalışmaya devam edecek ancak iOS App Store'dan ve Google Play'den indirilemeyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

microsoftun satın alıp batırmadığı bir şey söyleyin? kendini batırmaması bir mucize

Ben satya bey başa geçti geçeli ne diyorum?Bu adam şirketi batıracak!Eh işte şimdi izliyoruz yavaş yavaş batışını...

Kullanmıyordum ama duygulandım.

Nerde outlooka entegre etti özellikleri? Bu takvimin özelliklerinden onda biri bile Outlook takvimde yok. (Android app için konuşuyorum)

Tekelleşme neydi ? Büyük balıkların biraz palazlanan hiç bir balığı yemeden bırakmamasıydı...

1520 kullanıyorum. wp de artık yakında elle tutulur hiç bir uygulama göremeyeceğiz... here drive gibi üst düzey navigasyon uygulaması ile yolları ayrıldı, radyoyu kapattı, daha onlarca uygulama deseniz öyle... herhalde yakında telefonumuz "alo" dese şükredeceğiz...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play