Microsoft, Surface 2 için "tamam" dedi!

Microsoft, bir dönem büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü cihazın, yolun sonuna geldiğini duyurdu!

  • Levent Öztürk
Microsoft, Surface 2 için "tamam" dedi!

Microsoft, son çeyrekteki finansal raporunun bir parçası olarak, Surface gelirlerinin yaklaşık olarak yüzde 25 artarak 1.1 milyar dolara yükseldiğini duyurdu. Bu artıştaki en önemli etken ise, şu ana kadar üretilen en özellikli, en ince, en hafif ve en büyük ürün olan Surface Pro 3 idi.

Pro 3, Microsoft'un en tutulan ürünlerinden biri oldu ve firma, geçtiğimiz hafta alanını daha da genişleterek dahili bir bilgisayarı da içeren büyük bir dokunmatik 4K ekran olan Surface Hub'ı duyurdu. Bu ürünün amacı, işyerlerinde dayanışmayı ve üretkenliği arttırmak olarak dikkat çekiyor. Ancak bir başka Surface ürünü, artık yolun sonuna gelmiş durumda.

Microsoft, Business Insider aracılığı ile Surface 2 tabletinin üretiminin durdurulduğunu onayladı. Firmanın son aylarda Surface Pro 3'e odaklandığı düşünülürse, bu durumun o kadar da şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz.

Microsoft, Surface RT ve Lumia 2520 gibi Windows RT tabanlı ürünlerine ne olacağını kesin olarak söylemezken, bu yazılımlara gelecek olan güncelleme ile "Windows 10'un bazı işlevlerine sahip olacaklarını" duyurmakla yetindi. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Çok doğru bir karar vermişler. Birde surface pro ların fiyatına indirim yapsalar süper olacak.

Microsoft oldukça kötü ve hala acemice yönetilen bir firma. bu zamana kadar gelebilip tekel oluşturması ise zaten ayrı bir mucize. tabi ki işin içinde bizim bilmediğimiz bir ton dalavereler vb. şeyler de vardır ayrıca bu konuyu mühendislik ve bilişim fakültelerinde tez olarak oluşturup öğrencilere ibret aldırmak gerekir düşüncesindeyim. teşekkürler...

Bu nasıl bir özgüvendir. Dünyadaki bilgisayarların %95 i Windows ile çalışıyor. Bunu başarmış insanlar acemi ve dalavereci, Hiç bir yazılım veya teknoloji başarısı olamayan bir ülkenin vatandaşı Sen her şeyi çözdün yani. Yapılan işleri bu kadar hakir görüp, bu işleri başaranlara da dalavereci diyen insanların sayısı herhâlde fazla olduğu için bizim memleketten bir yol olmuyor.

lumia 2520nin üst modeli gelse harika olacak windows 10 ile tanıtılsa harika olur

surface pro alıcazda arkadaş cok pahlılar

Bu konularda vasat bilgilere sahibim. Ancak bütçemi zorlayıp aldığım bir ürünün, bu şekilde yok sayılması müşteriyi de hiçe saymaktır. Aynı durum BB10 gelecek denildiği için aldığım Blackberry playbookta başıma geldi. Alet resmen ölü bir şekilde elimde kaldı.

Yönetici onayından homofobik ırkçı ayrımcı her türlü şey geçiyor yorumlarda ama eleştiri kaldıramıyorsunuz sanırım.

artık bedava verseler microsoft dan bu ucube şeyi almam tablet mi pc mi dizüstümü belli değil.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play