Microsoft Surface için yolun sonu geldi mi?

Microsoft, bir türlü istediği noktaya getiremediği Surface'i öldürüyor mu? Son açıklama, içeride!

Microsoft Surface'tan vazgeçmeye niyetli değil...

Her ne kadar şimdiye kadar pek başarılı olduğu söylenemese de, Microsoft, Surface markasının üretimini durdurmayı planlamadığını açıkladı ve en azından yeni bir nesil daha Surface ürünleri üretilecek.

Yazılım devi, Tayvanlı DigiTimes'ın Microsoft "yeni nesil bir Surface üretiminde pek agresif değil ve büyük ihtimalle ürün hattını iptal edecek" iddiasına cevap vermekte gecikmedi. Perşembe günü bir blog yazısı aracılığı ile Surface genel yöneticisi Brian Hall, bu durum tam tersinin geçerli olduğunu ve Microsoft'un "Surface markasının devam eden büyümesine" kendisini adamış olduğunu söyledi.

"Yeni Surface ürünlerinin zorlu markete düzgün bir şekilde girebilmelerini sağlamak adına yol haritalarımızı kendimize yakın tuttuk. Ancak her zaman ürünlerimiz için bir yol haritası olduğunu söylemiştik."

Hall, açıklamasını desteklemek adına, şu anda Surface Pro'da bulunan pek çok aksesuarın bir sonraki nesil Surface Pro'ya uyumlu olacağını söyledi. Ancak Hall, yeni bir Surface Pro tabletin nasıl bir görüntüsü olduğunu veya ne zaman tanıtılacağını söylemekten çekindi.

Microsoft'un profesyonellere yönelik ürününün son nesli olan Surface Pro 3, Mayıs ayında tanıtılarak, Haziran ayında ABD'de ve Ağustos ayında Birleşik Krallık ve 25 diğer ülkede markete adım atmıştı. Ancak, Microsoft'un satış miktarlarını açıklamakta çok da istekil değil ve Surface markası da üçüncü nesline ulaşmış olamsına rağmen bu isteksizlikten nasibini almakta. Elimizde ürün satış sayıları bulunmasa da, gelir ve masraf oranlarına, Microsoft'un açıklama yapmaktan çekinmesine bakıldığında, Surface grubunun zararda olduğu ortada ve bu zararın toplamda 1.7 milyar dolara ulaştığı söyleniyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yav şu arayüze bir bakın. İnsanı resmen kendinden uzaklaştırıyor. Bu arayüzle dondurma yapsa satmaz, gazoz yapsa içilmez.... Tableti de ölecek, Win8 de ölecek dedik. Öldürende bizzat microsoft olacak dedik ve tek yaptığımız sadece biraz düşünmek. Körü körüne Win8 i savunanlar ile hala microfost a toz kondurmayanlara gelsin bu haber....

@16 Eki 2014 00:24 sen git windows 95 kullan birader tutan mı var sana ne 8.1 i sevenlerden

@16 Eki 2014 09:54 Bu zaten 95'in arayüzüne benziyor sorun orda :)

Pahalı olmasaydı belkide piyasada tutunabilrdi

Surface Pro kullanıyorum gayet memnunum dokunmatik ekranı ile W8.1 son derece uyumlu akıcı çalışıyor. W10 ile de kalitesinin artacağını umuyorum.

PAhalı olmasını geçtim tablet türkiye ye gelmedi bile :( gelse belki piyasa yapardı bir kesim ama adamlar TR pazarına bile sokamadı...

Zaten yakinda 100 dolarlik tabletler gelecek o zaman gorursunuz androidin nerde oldugunu

Surfaceten Bi şey olmaz Microsoft eğer tablet pazarında tutunmak istiyorsa lumia 2520yi geliştirmeli Nokia logosunu kaldırmadan güncelleyip uygun fiyata piyasaya sunarsa surfaceden daha karlı bir iş yapmış olur

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir