Microsoft, Surface işinde büyük zarar etti

Microsoft'un Surface markası ile girdiği tablet pazarında yediği büyük darbe giderek büyüyor!

Microsoft'tan tarihi Surface zararı

iPad ve Android tabletleri ile rekabet etmek için geç kalsa da büyük reklamlarla kendi tabletini yaratan Microsoft ne yazık ki bu işe girdiğinde bin pişman durumda.

Microsoft'un yeni açıkladığı raporlara göre, firmanın Surface tabletleri nedeniyle yaşadığı zarar 1.73 milyar dolara ulaşmış durumda. Üstelik bu zarar giderek de büyüyor. Microsoft'un 2014 dördüncü çeyreği için yaptığı planlarda Surface tabletleri için öngördüğü zarar 350 milyon doları geçiyor. Sadece bir çeyrek mali dönemde 350 milyon dolar zarar etmeyi göze alan Microsoft'un ise Surface'i üretmeye daha ne kadar devam edeceği merak ediliyor. Zira, yeni CEO Satya Nadella'nın zarar eden ve şirketin enerjisini çalan ürünleri sonlandırma taraftarı olduğu biliniyor. Dolayısıyla 2014 bitmeden Microsoft'un öldürdüğü ürünlerin arasına Surface tabletleri de katılabilir.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

surface çöptür buda kanıtlandı...

@11 Ağu 2014 20:24 uipad air çöptür surface pc ye tablete taşımıştır

fiyatı çok fazla fiyat düşse yok satar

Wp kurtarır kime baksam artık lumia var elinde demekki kalitesiz androidden bıkıyor millet

@11 Ağu 2014 20:59 bu konuda çok ama çok haklısın adam en iyi şeyleri yapıyor ama fiyatlar uçuk neysaki lumialarda öyle değil

@11 Ağu 2014 20:59 Al lumiaların hali http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/27037859.asp

lumia tablet var zaten surface rt ye gerek kalmadı. surface pro ve lumia tabletler ile devam etsinler.

süper cihazlar aslında ama pahalı.

düzgün bi rakip çıksa da zorba microsoft gitse artık sıkıldım

bari üretim fiyatına elindekileri dağıtsa da windowslu bir tablet elimize geçse :)

Nokia ve Surface hamleleri başından doğru değildi bence. Donanım işine gireceğine yazılımlarını mükemmelleştirse Microsoft daha iyi olurdu. Tabi asıl öncelik Windows Phone'da olacak şekilde.

2500 liraya tablet değil süper bilgisayar alınır microsoft! insanların işini 300 liralık tablet görürken neden tonla servet harcasınki!?

@12 Ağu 2014 01:08 :Çok doğru!

Cihaz aslında çok güzelde fiyatı işte, ipad ile aynı olsa hatta ondan biraz daha bile fazla olsa düşünmeden alırdım

Mak herifler dunynın yarısında urunu satışa sunmazsa öyle olur, il versiyonu bile henüz turkiyede resmi satışa sunulmadı !

nasıl zarar ediyor anlamıyorum , satamıyorsa ürettimemesi lazım bu zarar nereden geliyor, eğer çok ürettirmişşe neden fiyat düşürüp zararını çıkarmaya çalışmıyor?

xbox one gibi ön sipariş toplayıp ona göre üretsin bir kere Microsoft Corparation adlı bir ismi var ve dediğini de yaptırabilecek gücü

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir