Microsoft, Surface PC'ye hazırlanıyor!

Microsoft, Surface bilgisayarlarına yeni ve diğerlerinden çok farklı yeni bir model daha eklemek için kolları sıvadı!

  • Cenk Atlı
Microsoft, Surface PC'ye hazırlanıyor!

Microsoft, Apple'ın iMac'ine benzeyen kendi hepsi-bir-arada PC'sini piyasaya sürmeye hazırlıyor. DigiTimes ve Windows Central'da öne sürülen bu iddialarda söz konusu model için firmanın Surface Book ve 2-in-1 cihazlarında olduğu gibi yine Surface adını kullanacağı belirtiliyor.

Cihazla ilgili ortaya çıkan sızıntılarda söz konusu modelin kesin olmamakla beraber bu yıl sonuna doğru piyasaya sürüleceği bilgisi de yer alıyor. Raporda ayrıca hepsi-bir-arada cihazın birinci ve ikinci nesil Surface Book'lar arasındaki boşluğu dolduracağı belirtiliyor. İkinci nesil Surface Book'ların ise 2017'nin ilk yarısında satışa çıkması bekleniyor. Microsoft'un bu masaüstü PC hamlesiyle satışları da yine makul bir düzeyde tutabileceğini söyleyebiliriz.

Microsoft'un bu masaüstü PC modelinin oturma odasına özel bir bilgisayar olacağı da söylentiler arasında. Zira cihazın web'de dolaşma, oyun oynama ve çeşitli yazılımlarda çalışmanın yanında video ve müzik oynatma ihtiyaçlarına da odaklanması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

oo bu süper bir haber. apple ın tek eline son.

Microsoft son 2 yıldan beri Apple gibi oynuyor. Bu bir anlamda iyi bir anlamda kötü. En sonunda MS'nin bilgisayar çıkarmayı düşünmesi gayet güzel fakat para konusunda Apple ile aynılar. Ve de son zamanlarda Mac OS'un Windows'tan, Windows'un Mac OS'tan özellikler çalmalarını saymıyorum bile. MS bunlara önem verdiği kadar Windows'a da önem vermeli!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost