Microsoft, Surface Phone'u onayladı (gibi)

Microsoft, yılan hikayesine dönen gizemli telefonu Surface Phone hakkında ilk kez konuştu!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, Surface Phone'u onayladı (gibi)

Microsoft Weekly'nin 445'inci bölümünde haftanın konuğu Microsoft'tun emektarı Chris Capossela'ydı. Geçtiğimiz yılı Microsoft penceresinden değerlendiren Capossela, öte yandan yılan h,kayesine dönen telefon Surface Phone hakkında da duymayı beklediğimiz açıklamalar yaptı.

Chris Capossela, Windows 10'a yönelik bilgiler de verdi. Windows 10 işletim sisteminin kullanıcılara sunulduğu ilk 10 hafta içinde tam 110 milyon kişi tarafından kullanılmaya başlandığını açıklayan Capossela, Surface Phone hakkında ise beklenen açıklamayı yaptı. Surface Phone üzerinde çalışmalarının sürdüğünü açıklayan Capossela, Surface Phone için biraz daha zamana ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Buna göre, Surface Phone'u bekleyenler artık rahatlıkla heyecanlanabilir. Zira önümüzdeki dönemde Surface ailesi altında bir telefon da göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hadi halay çekelim...

Ne olacağını size söyleyeyim Surface Phone çıkacak ve tasarımı ile fark yaratan bir model olacağı için diğer firmalar ( Apple,Samsung.v.b ) hemen benzerlerini kopyalamaya başlıcaklar... Tıpkı Surface ilk çıktıktan sonra kendi tabletlerini Surface tarzı klavye ile bütünleşik tabletler ürettikleri gibi. Ha bu arada bazı akıllılarda bunu ilk Apple tasarladı diyecekler maalesef ...

@29 Aralık 2015 14:38 evet doğru bu yazı daha önce ayfonda çıkmıştı

@29 Aralık 2015 14:38 Çok doğru, kesinlikle katılıyorum. Microsoft yapar fakat kaymağını Apple yer.

Sen önce Windows 10 mobili dağıt da sonra bakarız surface phoneuna

Şu görseldeki tasarıma sahip bir cep çıkarsalar kesinlikle alınır.

Gelse ne olur ki anca tasarımıyla fark yaratır içinde Windows olduktan sonra pek bir yere gidemez maalesef

Güzel Haber Android ve iPhone sektörü artık heyecanlandırmıyor. Biri kasarak diğeri kazıklayarak insanları çileden çıkarıyor ??

Onu bekliyorum...1 yıl beklerim. Süper işlemci, RAM, GPU, SSD, bilmem kaç tane sensör, bir tane fiziksel tuş, gövdede tek delik (type-C), gömülü sim, sabit pil, SD olmasın,..inşallah böyle olur.

Görseldeki gibi tasarımı ve yazıldığı gibi donanımı ile çıkarsa piyasayı sallar. Zira, x86 tabanlı Win32 ve .exe uzantılı dosyaların yürütücüsü Windows(Tıpkı Masaüstü Bilgisayardaki Windows 10)'a sahip bir akıllı telefon, iş kullanımı için, kesinlikle yetersiz olan Android ve İOS' u sollayacağı kesindir ve kesinlikle alınır.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play