Microsoft Surface tablet restoranda yakalandı

Microsoft'un Windows 8'li tableti Surface hiç beklenmeyen bir yerde ve bakın kimin elinde yakalandı.

Microsoft Surface tablet restoranda yakalandı

Windows bölümü başkanı Steven Sinofsky, bir restoranda Surface tableti denerken görüntülendi. Fotoğrafta arkasını dönmüş olduğundan görünen kişinin Sinfosky olduğunu kesin olarak söylemek zor, ancak kullanılan tabletin Surface'e oldukça benzediği açık.

Bir aylık olduğu düşünülen fotoğraftaki tabletin Windows RT'li Surface mi yoksa Windows 8 ile çalışan Surface Pro mu olduğu bilinmiyor. Fotoğrafta Surface'i ayakta tutan aksesuarı ve koruyucu yerine geçen mavi renkteki klavyeyi görmek mümkün. Ekranın altındaki URL çubuğundan Internet Explorer 10'un "Modern" (eski adı: Metro) sürümünün açık olduğunu söyleyebiliriz.

Görüntünün birkaç haftalık olması mümkün, ancak Surface tableti çalışırken Microsoft'un ofislerinin dışında çok fazla görmediğimiz için önem taşıyor.

Windows RT'li Surface tablet, 26 Ekim'de Windows 8 ile beraber satışa sunulacak. Windows 8'in "tam sürümü" ile çalışacak daha güçlü Surface Pro tablet ise Windows 8'in çıkışının yaklaşık 3 ay ardından 2013'de piyasaya sürülecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tablette de windows kullanıp bizi daha çok köleleştirmeye çalışıyorlar bence. Android e piyasayı bırakmak istemiyorlar gibi yani bence böyle.

aksesuarı değilde parçası olmasın o tutacak

Microsoft ofisi disinda oldugu ne malum? Microsoft HQ da yemekhane yok mu hic?...

aaaa Steve Jobs!!!!! tüh be değilmiş Steven Sinofsky`miş aynı saç kazak pantalonu birarada görünce karıştırdım doğal olarak :D pantalunu çamaşır suyu kurbanı olmuş galiba! :) son olarak milyar doları olan bir adam böyle bir fast food restoranda mı takılıyormuş?

Apple'ın taktiğini deniyorlar. Apple'ı geçmek için biraz daha yaratıcı olmaları gerek. Hiç merak uyandırmadı bende..

"Ekranın altındaki URL çubuğundan Internet Explorer 10'un "Modern" (eski adı: Metro) sürümünün açık olduğunu söyleyebiliriz." Nasıl göz var sizde? :)

kimin umrunda ?

madem bizlere işletim sistemini satmadan önce ilk önce kendileri kullanıyorlar, bizim windows`da yaşadığımız sorunları nasıl yaşamıyorlar?

@31 Ağu 2012 16:47 Mavi ekran gelince açma kapatma düğmesini kullanıyorlar, ondan sonra devam...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir