Microsoft'ta büyük deprem!

Microsoft, son dönemlerde yaşadağı en sert depremle karşı karşıya! İşte şok gelişmeler...

Microsoft'ta büyük deprem!

Satya Nadella'nın Microsoft'ta CEO görevine gelmesinden sonra, üst yönetim katında beklenen istifalara dair ilk haberler ulaşmaya başladı. Büyük şirketlerde yönetim değişikliklerinden sonra üst düzey yöneticilerden bazılarının istifa etmesi ve şirketten ayrılması beklenen bir gelişmedir ancak Microsoft'ta istifa hazırlığında olduğu söylenen iki isim teknoloji dünyası için biraz sürpriz oldu.

Microsoft'un deneyimli yöneticilerinden Tony Bates ve Tami Reller'in istifa edeceği haberleri üzerine şirket içinde yeni CEO ile anlaşmazlıklar yaşandığı söylentisi de gündeme geldi.

Tony Bates'in aslında CEO pozisyonunu istediği ancak bu gerçekleşmeyince istifayı tercih ettiği konuşulurken Reller'in istifası biraz daha az sürpriz olarak nitelendiriliyor.

Tony Bates'in görevini Eric Rudder'in alması, Reller'in görevlerini ise Mark Penn'in yüklenmesi bekleniyor. Şimdilik Microsoft'tan istifalar hakkında resmi bir açıklama gelmiş değil, dolayısıyla tüm bu istifa haberleri internete sızmış birer dedikodudan ibaret ancak Microsoft'un kısa süre sonra bir açıklama yapacağı ve istifaları duyuracağı tahmin ediliyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Google ajanlari var,microsoftta bnce onlari temizlemeliler

Google ajanlari var,microsoftta bnce onlari temizlemeliler

@04 Mar 2014 18:58 microsoft apple google facebook; aynı adama hizmet ediyorlar. ;) rekabet filan hikaye sadece göstermelik

Istifa lobisi bunlar.

Sen aga ben aga bu inegi kim saga

Eyvahh!! Nolcak şimdi. Çok heyecan verici gelişmeler bunlar.

Belki de böylesi daha iyidir.

bence paralel yapı bunlar :D

Paralel Microsoft 'un işi bunlar :)

Sıfırlamışlar mı yani?

çipin dedikodu makale (haber demiyorum zira bunların haber değeri "sıfır") yazma yüzdesi ucuz bulvar gazetelerine deafalarca tur bindiriyor

Microsoft bi kapan artık :D

microsoft nasıl çalışacak?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir