Microsoft'ta "susma" zamanı!

Microsoft'tan duymaya alıştığımız bu açıklamaları bundan böyle asla duyamayacağız!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Windows Phone bilgilerini kırptı!
Where's My Phone Update sayfaında ülke, mobil operatör, cihaz gibi detaylar artık sunulmayacak

Microsoft, Windows Phone işletim sistemi için olan güncellemeleri bugüne dek Where's My Phone Update adlı bir web sitesinde sunuyordu. Web sitesinde hangi mobil sağlayıcının ve hangi cihazların ne zaman güncelleme alacağı yer alıyordu.

Windows Phone blog'unda yayınlanan yeni bir gönderiye göre ise Windows Phone yazılım güncellemeleri, sitede artık bu şekilde gösterilmeyecek. Microsoft'tan Eric Hautala'ya göre resmi Windows Phone web sitesi, güncellemeler ve haberler için birincil kaynak olacak. Microsoft'un bu adımı, tecrübeli Windows Phone kullanıcılarını üzecek gibi görünüyor.

Bu arada Hautala, Windows Phone için 8107 güncellemesinin de yayınlanmaya başladığını söyledi. Hautala, Microsoft'un önümüzdeki aylarda gerekli firmware ve bakım güncellemelerini yapacağını da sözlerine ekledi. Bu güncellemeler, dünya çapında olacak ancak Hautala'ya göre herkesin güncellemeye ihtiyacı olmayabilir/güncelleme almayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Mobilde açık kaynağa yönel de, bir de açık kaynakla görelim seni Microsoft. Belki değişik ve hoş sistemler tasarlanır. Ne kaybedersin? android gibi genel güncellemeleri gene sen hazırlarsın.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play